Co se opravdu stalo ve Švýcarsku? První informace přicházejí od majitele automobilky Rimaca

Co se opravdu stalo ve Švýcarsku? První informace přicházejí od majitele automobilky Rimaca

Od nehody Hammonda ve Švýcarsku uplynul sotva týden, a verzí co se opravdu stalo již najdeme stovky, ne-li tisíce. Jedno je ale jisté, Hammond zatím o nehodě mlčí a tak nám nezbývá než čekat na závěr oficiálního vyšetřování.

Co říkají data z telemetrie dodané Matem Rimacem?

Majitel a zakladatel automobilky Mat Rimac, která vyrobila elektrický supersport,  kterým Richard havaroval, dodal data z telemetrie. Zde je nejvíce vidět, jak velké měl Hammond opravdu štěstí. Jeho vůz totiž letěl tři sta metrů horizontálně a sto metrů dolů. Celé situaci asi nejméně přidala asfaltová silnice, na kterou se o deset metrů níže supersport dostal a začal hořet.

Hořící Rimac

Hořící Rimac

Asi se hned zeptáte, co vlastně opravdu k nehodě vedlo? Tady můžeme opravdu jen spekulovat, ale jedno je jisté.  Hammond rozhodně nejel 200 km/h, jak někteří tvrdí. S tímto tvrzením dokonce přišel i sám Jeremy. Realita bude někde kolem 100 km v hodině.  V diskuzích na internetu najdeme spoustu názorů, že Rimac Concept_One je nebezpečné auto. To si rozhodně nemyslíme! Když si představíme, co všechno automobil absolvoval, může Hammond děkovat bohu, že vyvázl jen se zlomeným kolenem.

Rimac Concept_One

Rimac Concept_One

Možná jel Hammond opravdu rychle a chyběly zkušenosti

Na konec ještě přidáme názor Alejandra Salomona, který s tímto supersportem také několikrát jel. Je to už druhý nepříliš lichotivý názor tento týden. Dle něj prostě Hammond na dynamiku vozu nebyl připraven a i přes jeho zkušenosti s rychlými vozy jel prostě moc rychle.

Tak či tak si asi všichni počkáme na oficiální stanovisko vyšetřovací komise.

Napiš co si myslíš

Komentáře

Jsi fanda Top Gear a Grand Tour? Právě pro Tebe jsou určity tyto trička s originálními motivy!

►Nová kolekce triček na eshopu zde!◄

banner