Profíkovi by se to nestalo. Drsný komentář na adresu Hammonda od vítěze závodu

Profíkovi by se to nestalo. Drsný komentář na adresu Hammonda od vítěze závodu

I když je většina fanoušků oblíbeného moderátora Hammonda ráda, že nehodu z minulého týdne vůbec přežil, některé vzkazky na jeho adresu nejsou jen pozitivní.

Pokud patříte k fanouškům naší trojice, asi vám neuniklo, že minulý týden Richard Hammond ve Švýcarsku havaroval. Jeho supersport po několika metrech jízdy ze srázu skončil v plamenech. Clarkson a May si v prvních chvílích mysleli, že o svého kamaráda přišli. Naštěstí všemu bylo jinak a Hammond se z auta vyškrábal sám se zlomeným kolenem. Přípravy druhé série Grand Tour se tím samozřejmě komplikují, ale všichni jsou rádi, že se až tak moc zásadního nestalo. Skoro všichni.

Michael Steiner se vyjádřil velmi drsně

Michael Steiner se vyjádřil velmi drsně

Marcel Steiner, vítěz onoho švýcarského závodu, se ale brzy ozval s kritikou na Hammondův styl jízdy. Pro list The sun doslova řekl:

Profesionální závodník by si před jízdou pořádně prostudoval charakter tratě, aby se pokusil minimalizovat riziko nehody. Superhrdinové jako Richard H. se na trati ukázali až těsně před závodem a o malér si tak přímo koledují. Profesionálovi by se toto určitě nestalo.

Jiný názor ale zastává pořadatel závodu Christian Schmidt. Ten řekl:

Vše bylo připravováno týdny před Hammondovým startem. Richard se na trati rozhodně neobjevil z ničeho nic.

Švýcarský novinář Peter Wyss, který byl na trati také přímo přítomen mluví také o velké neprofesionalitě. Účastníci závodu mimo soutěž prý závodili bez helmy a jejich rychlost také nebyla odpovídající. Dodává, že Hammondovo přežití bylo více otázku náhody než jezdeckého umu.

Ohořelé auto po nehodě

Ohořelé auto po nehodě

Těžko říci, kdy přesně leží pravda. Oficiální vyšetřování ještě neskončilo. Pravdou může být také to, že supersport malé chorvatské automobilky mohl mít závadu. Ať je to tak či tak, my držíme Hammondovi pěsti a přejeme brzké uzdravení.

Napiš co si myslíš

Komentáře

Jsi fanda Top Gear a Grand Tour? Právě pro Tebe jsou určity tyto trička s originálními motivy!

►Nová kolekce triček na eshopu zde!◄

banner