Zodpovědnost a disciplína podle časopisu pro muže sázkaře

Zodpovědnost a disciplína podle časopisu pro muže sázkaře

Dnešní článek bude trochu netradiční, ale o to více zajímavý.  Povíme si, jak pracuje profesionální sázkař a  jaké vlastnosti jej předurčují k úspěchu. Zajímavý bude tak rozhovor s profesionálním sázkařem  s nickem RENIX, který odhalí mnoho ze zákulisí profesionálních sázek. Článek čerpá z online časopisu 1x2tip, který se věnuje kurzovému sázení pro muže sázkaře. Časopis vychází již od roku 2013 a měsíčně přináší spoustu skvělých rad a tipů pro začínající i profi sázkaře.

Jako ukázku z hlavního článku čísla Listopad 2016 časopisu 1x2tip, vybíráme téma "Zodpovědnost a disciplína, nejen v sázkách", kde autor článku definuje především příčiny, proč a kde nezodpovědnost vznikla. Dále popisuje nutnost uvědomění si stavu, a následný proces přijetí, odpuštění a omluvy.

Časopis pro sázkaře, kteří to myslí vážně

Časopis pro sázkaře, kteří to myslí vážně

Příčiny

Ano, opět je to o příčinách, kdo za tu "nezodpovědnost a nedisciplínu" může. Najít tu příčinu či ji alespoň popsat a zejména si ji pak uvědomit a přijmout. To je základní stavební kámen, jak věci začít měnit. Přijmout fakt, že něco bylo na začátku špatně.

1) Špatné vzory

Je nedisciplinovaný váš otec, matka, sourozenec nebo třeba strýc či děda? Nebo nějaký dětský vzor v podobě staršího kamaráda či nějaké cizí osoby? Ano, vzor bývá často příčinou, podvědomě přijímáte jeho "energii", jeho chování, jednání a návyky. Pokud ten vzor byl nezodpovědný a nedisciplinovaný v nějakém směru, byť neměl se sázkami vůbec nic společného, patrně jste to od něj nevědomky převzali.

2) Prostředí, kde člověk vyrůstal

Podobné jako se vzory, člověk může převzít nezodpovědnost a nedisciplinovanost z prostředí, kde žil. Ať už se jedná o třídní kolektiv, partu ze střední nebo vejšky nebo třeba prostředí rodiny.

Může to být i z toho jak se k vám rodiče/lidé chovali, když jste udělali něco nezodpovědného a nedisciplinovaného. Ať už benevolence či naopak radikální řešení formou velkého trestu a křiku, obojí je špatné. Důležité je vysvětlení a spolupráce k pozitivním výsledkům.

3) Nikdo vás k zodpovědnosti a disciplíně nevedl

Neměli jste štěstí v tomto směru na učitele, rodiče či lidi, kteří vás v životě vedli. Nedostatečně vám ukazovali následky či ty špatné následky za vás "uklidili". Nenechali vás dostatečně prožít a převzít zodpovědnost za své jednání a chování.

4) Měli jste štěstí na dobrý konec průšvihů

Je možné, že jste své průšvihy v mládí prožívali se šťastným koncem, nic se vám nestalo, vždy jste "proklouzli". Tím jste získali takový návyk/zkušenost, že i když něco ošidíte, uděláte špatně nebo uděláte průšvih, tak ono se to nakonec nějak udělá, abyste z toho vyšli dobře. Oblast gamblingu je v tomto přísná, tedy se okolo zodpovědnosti a disciplíny proklouznout nedá.

5) Obecně získané negativní myšlení

To souvisí asi se vším, jak myslíte, takový máte celkový život. Pokud je vše špatné, nic nedokážete, nic nedokončíte, jste líní, jen se litujete nebo si dokonce nadáváte, tak holt bude vše stále špatné. Kde jste takové negativní myšlení mohli získat? Viz předchozí body.

6) Přehnaná sebedůvěra a naopak velmi nízká sebedůvěra

I toto může být příčina (získána viz předchozí body), že si na vše hrozně moc věříte, ale nemáte na to, nebo naopak si na to nevěříte, přitom na to máte. To už je opět o hledání rovnováhy, na co člověk má a na co člověk nemá. Je třeba sám sebe hodnotit přesně, ano je to docela těžké.

7) Nedostatečný dobrý vztah (vážím si) k financím, věcem, lidem, k sobě samotnému, k životu

Nevážit si financí, věcí či cizích lidí, to ještě "jde", i když je to špatné. Ale nevážit si života a sám sebe, to je velký problém. Člověk by měl být rád za to, že žije, že je na světě, že má co jíst, že má možnost vzdělání, že má práci, že je odměňován, že ho ostatní mají rádi, že má rodinu, přátele, ... Kde to vzniklo, opět viz předchozí body.

Těch drobných dalších příčin by se našlo jistě více, vyjmenoval jsem asi ty nejpodstatnější. Znovu opakuji, že ty příčiny jsou někde v historii, v dětství, ve výchově.

V další části článku přichází jednoduchý návod na nápravu. Ač je článek určen sázkařům, svým obsahem je to obecný návod, jak se ve svém životě stát zodpovědným a získat disciplínu.

Profesionální sázkař RENIX vám odkryje něco ze svého know how

Další ukázka je čiště "sázkařská", kde přinášíme část rozhovoru se ziskovým a úspěšným profi sázkařem s nickem RENIX.

Přejdu k ožehavému tématu, neboť k tomu proběhla plodná diskuse na K2 (kolemdvou.cz). Protože tipy sám nevyrábíš, ale procházíš řadu tipů na internetu a z toho děláš výběr. Jak tedy přesně pracuješ? Zkus to všem vysvětlit a říci pravdu.

No hodně ožehavé téma. Pro část sázkařské komunity jsem kopírovač tipů, bez podrobnější znalosti mé práce. Internet Tips i RENIX jsou prostě kontroverzní téma. Někdo to odsuzuje a někdo si to cení. Pro někoho dělám práci, na kterou nemá osobně dostatek času, nebo zkušenosti. Vždy mě hrozně bavila z mé dřívější profese analytická práce, což spolu hodně souvisí a snažím se praktikovat tyto principy i v kurzovém investičním sázení. Protože, co dělá analytik? Většina analytiků by se mohla přejmenovat na sběrače - sbírají informace, třídí je, řadí a posílají dál. Analýza znamená informace zpracovat, najít souvislosti, podobnosti, rozpory, doplňky, bílá místa.

Analýza znamená rozumět. A o to se právě snažím. Informace čerpám volně dostupné z internetu. Pokud mám nějaký dobrý zdroj, který přechází na placené tipy, přestanu jeho tipy čerpat (nemíním investovat náklady do několika placených zdrojů za stovky Euro, když mohu podobné zhodnocení dosáhnout z volných zdrojů zdarma). Ještě v době kdy jsem začínal působit na K2 jako Internet Tips, investoval jsem do cizích tipů. A výsledek. Opravdu kvalitní tipy, dlouhodobě ziskové okamžitě dropují během několika vteřin od zveřejnění. Obrovské náklady na pořízení. Jsem vlastně otrok placeného zdroje, protože pokud tip nevsadím v okamžiku zveřejnění, je bez hodnoty. A zmeškání tipu znamená úplně jiné zhodnocení, jako má placený zdroj. Proto jsem to vzal do vlastních rukou.

Sleduji blogy, fóra, chaty. Snažím se hledat vycházející kvalitní sázkaře s dobrou nejlépe lokální informací a využít doby, než se na ně nabalí velké množství sledovatelů a tipy rychle dropují. Nikdy nečerpám jen z jednoho zdroje, ale vytvářím si určité portfolio zdrojů. Hodně času věnuji také jen sledováním určitých informací a historii daného sázkaře. Takto jsem objevil v začátku jejich práce např Komsa, dediho, castrofa, tsubasu, atd., když je nikdo ještě ani pořádně neznal a jejich tipy se daly tipovat v poklidu bez drastických dropů (to už momentálně možné není). Protože bez talentu, hledat tyto tipy a informace a umět odhadnout hodnotu v informaci a kvalitu zdroje, se ta práce stejně dělat nedá. Informace si ověřuji, analyzuji a dopracovávám pro potřeby mého blogu. Také neberu názor, že jsem povinen uvést zdroj informace, kde čerpám. Sběr dat, zdrojů a tipů a vytváření ziskového portfolia beru za určité své know - how, je za tím kus mé vlastní práce. Za nemorální bych považoval kopírování a prodej nějakých placených tipů z jednoho zdroje, bez vlastního rozboru, bez vlastní selekce a výběru.

Navíc do blogu nedávám tipy v nějaké droplé hranice bez hodnoty v kurzu, takže to chce informaci zachytit včas v kurzu s hodnotou a to také stojí čas a hodně vlastního úsilí. Namixovat správně ten sázkařský investiční koktejl je to nejtěžší na mé práci spolu s dodržováním disciplíny. Bez disciplíny to svádí ke špatnému výběru při tom množství tipů a informací, které vstřebávám. Negativum té práce spatřuji v tom, že mám tak kvalitní výsledky k jak kvalitním informacím se včas dostanu. Denně jsou na internetu stovky tipů a informací a během měsíce to už jde do tisíců. Udělat tak výběr, aby to bylo dlouhodobě ziskové z volně dostupných tipů, už vyžaduje určité znalosti. Kdo si myslí, že to snadno dokáže, ať se ukáže. Také je velice náročné umět oddělit v tom množství informací zrno od plev a nenaletět na nějakou rádoby zaručenou informaci, kterou někdo vypustí za účelem spekulace se změnou kurzu. To je zase otázka dlouhodobé sledovanosti určitého informačního zdroje. Také je obrovské množství sázkařů, kteří umí tak napsat rozbor, nebo důvody k tipu, že to vypadá jako 100% tutovka, ale když se pak podíváte na jeho dlouhodobé výsledky, zjistíte, že je ztrátový. Ne vždy skvěle napsaná analýza a rozbor zápasu vede k výhře. A platí rčení, jedna vlaštovka jaro nedělá (z jednoho dobrého tipu ještě nelze dělat dlouhodobé závěry o kvalitním sázkaři).

Kolikrát se tě někdo snažil přemluvit a zlákat k odchodu z K2 jinam? A jaká byla tvá reakce?

Tak tyto snahy byly, jsou a pravděpodobně budou, pokud budu mít nějaké výsledky a sledovanost. Reakce byla taková, že jsem je slušně odmítnul, protože prostě nemám důvod přecházet jinam. Zbohatnout na tom nehodlám a klientelu si chci budovat postupně. Na internetu se z kurzového sázení stává pro mnohé podvodníky skvělý byznys, založený na důvěřivosti až naivitě některých lidí. Bohužel díky podvodům jdou ty jejich zisky do miliónů a mohou se ohánět štědrými měsíčními odměnami. Pro takové lidi určitě pracovat nechci. Pokud jsem se rozhodl pracovat pod nějakým provozovatelem webu, tak k němu musím mít 100% důvěru, že mě vyplatí, co mě náleží, že za pár měsíců web nezkrachne a nepřijdu o dlouhodobě budovanou klientelu zákazníků. Vše to je o budované důvěře.

Jak dokážeš dát dohromady práci profi sázkaře, která je poměrně náročná a rodinu? V diskusi na K2 jsi prozradil, že máte rodinu s malým dítětem.

Je to o prioritách a časovém plánu. Dříve, když byl syn menší, tak to bylo snazší, protože nyní vyžaduje více pozornosti. Už ale zase začal chodit do školky, tak se jen změnil ten časový plán a dopoledne a večer mám dostatek času. Navíc někdy mám pocit, že čím více tomu věnuji času, tím větší mám tendence dávat více méně kvalitních tipů a informací. To má pak vliv na ziskovost. Nejhorší to je s volným časem a klidem na práci v sobotu a neděli, ale to zase pomůže partnerka nebo babička s dědou.

Čtenáři si časopis pochvalují

Pokud se Vám předchozí odstavce z časopisu líbili, nezapomeňte navštívit sekci s názory čtenářů. Najdete ji zde.  Z recenzí je patrné, že čtenáři nejen chválí obsahovou stránku, ale také styl psaní a grafickou úpravu. Například čtenář Petr oceňuje výbornou úroveň. Zejména jej baví rozhovory a škola sázení.  Podle petra jsou také skvělé odkazy na další zdroje. Naopak by ocenil, kdyby se v některém z příštích čísel objevily rozbory zápasů se stanovením kurzu.

Co si myslí čtenář Petr

Co si myslí čtenář Petr

Informace od profesionálů v koncentrované formě za skvělou cenu

Na časopisu 1x2tip oceňujeme nejen jeho vysoký přínos pro sázkaře, ale také jeho doslova "lidovou" cenu. V cenách již od 10 Kč za číslo získáte velkou porci informací o kurzovém sázení. Odebírat časopis 1x2tip je sázka na jistotu pro všechny, kteří to myslí s kurzovým sázením vážně a chtějí být úspěšní. Časopis si můžete objednat v sázkařském eshopu Betting-shop.eu.

 

Napiš co si myslíš

Komentáře

Jsi fanda Top Gear a Grand Tour? Právě pro Tebe jsou určity tyto trička s originálními motivy!

►Nová kolekce triček na eshopu zde!◄

banner