Ženeva 2011 – Toyota FT86

Ženeva 2011 – Toyota FT86


Toyota v Ženevě představila své kupé FT86. O tomto modelu jsme již slyšeli a již jsme mohli být svědky pár fotografií, podoba tohoto modelu se však blíží jeho finálnímu vzhledu, který bude na sériově vyráběných autech. Konečnou podobu bychom měli vidět na autosalonu ve Frankfurtu ještě tento rok. Prodej v Evropě by měl začít od roku 2012.

K naší smůle automobilka neprozradí nic o připravovaném pohonu, jen to, že je s náhonem na zadní nápravu. Můžeme ale předpokládat, že bude mít podobný pohon jako jeho příbuzný od Subaru. To používá nově vyrobený čtyřválec o objemu 2,0 l a výkonu 170 koní.

FT86 má podle plánů zůstat s jednoduchou a relativně lehkou konstrukcí o hmotnosti kolem 1200 kg. Převodovka bude manuální šestistupňová a pro americký trh se objeví i automat.

V Japonsku se začne FT86 vyrábět již ke konci tohoto roku a hned poté v Americe. Do Evropy se dostane až na jaře příštího roku. Pokud se vám FT86 líbí a plánujete si ho pořídit jako svého miláčka, připravte si do kasičky okolo 700 tisíc korun.

Napiš co si myslíš

Komentáře

Jsi fanda Top Gear a Grand Tour? Právě pro Tebe jsou určity tyto trička s originálními motivy!

►Nová kolekce triček na eshopu zde!◄

banner