Ženeva 2011 – Ferrari FF

Ženeva 2011 – Ferrari FF


Ferrari představilo nový model, zvaný FF a jak tomu tak bývá, je silnější než jeho sestřičky a bratři.

Místo, kde jsme se s tímto v plánu sériovým skvostem mohli poprvé setkat, byla právě Ženeva a to hned ve dvou barvách. Ferrari FF je první svého druhu, které si můžete vzít s sebou každý den a kamkoli. Za tento komfort se ovšem musí platit a jinak tomu není ani u FF. Design exteriéru schytal největší porci této ceny. Kdežto interiéru neubralo na kráse nic. Do sedačky se zaboříte jako do pohodlného televizního křesla, z kterého se vám nebude chtít vylézt. A pokud jste si vyjeli na dovolenou právě na Ženevský autosalón, tak musíte uznat, že jste si museli vystát pěknou frontu pro samotné nakouknutí. Novinářská esa k tomuto autu totiž jen tak někoho nepustí.

Aby jsme byli v obraze, tak nové FF dostalo hatchback karosérii, kde naleznete pouze troje dveře, ale za to čtyři plnohodnotná sedadla, což můžeme u Ferrari vidět vůbec poprvé. A co se jedná o zadní sedadla, kdekdo si určitě řekne, že v FF nebude místo na nohy a že se bude mačkat a kopat s řidičem či jeho spolujezdcem. Ale opak je pravdou, samozřejmě ne pokud měříte přes dva metry, pak vám v novém FF nedoporučujeme jezdit jako pasažér na zadních sedadlech.

I kufr dostál pěkného rozměru a to rovnou úctyhodných 450 litrů. A pokud by jste se chtěli odebrat někam dál a naložit více věcí, máte možnost složit zadní sedadla. I nad hlavou je více místa, takže pokud narazíte na nějaké hrboly, nemusíte se bát o svou, či přítelkyně drahocennou kštici.

Pod kapotou novému FF dříme motor V12 6,2 litru o výkonu 660 koní. To je nárůst síly o necelých 22 procent. Maximální rychlost je podle Ferrari 335 kilometrů v hodině, což dovolí zajet z 0 na 100 za 3,7 sekundy. Sílu rozhání sedmistupňová dvojspojková převodovka. FF oplývá náhonem na všechny čtyři kola, ale standardně jsou poháněna jen dvě a to právě na zadní nápravě. Systém náhonu na všechny čtyři se projeví až, když elektronika vyhodnotí situaci jako problém s trakcí.

Napiš co si myslíš

Komentáře

Jsi fanda Top Gear a Grand Tour? Právě pro Tebe jsou určity tyto trička s originálními motivy!

►Nová kolekce triček na eshopu zde!◄

banner