Zbrusu nový Ford Mondeo

Zbrusu nový Ford Mondeo


Američani jako první přistáli na Měsíci a jako první poslouchali gramofonové desky. Teď nás zase museli předběhnout – budou mít nové Mondeo o rok dříve jak my.

Nový Ford Mondeo byl další debutant na detroitském autosalonu 2012, avšak my Evropané si ho nebudeme moci koupit minimálně do roku 2013.

Není to jen facelift, ale úplně nové auto, i když by se to speciálně od pohledu zezadu nemuselo zdát. Předek je velmi markantní. Někteří by řekli, že vypadá jako Aston Martin, což se může zdát, ale třeba s Aston Martinem Rapide, byste si ho asi těžko spletli. Jinak je velmi elegantní, a to se nám líbí.

A ano, je to úplně nové auto, i co se týče různých technických inovací jako například nové zavěšení zadních kol. Má to taky elektrický stabilizátor řízení, který (jestli ho máte zapnutý) vás může šťouchnout do správného směru, když vyjedete ze svého jízdního pruhu, nebo za vás zaparkuje, když se vám zrovna nebude chtít.

Motory budou stejné jako ve stávajícím modelu, tedy 1.6 a 2.0 Ecoboost Turbo, a diesely. V USA budou ještě k mání různé hybridy a plug-in hybridy, ale neočekávejte, že jich tu u nás bude jezdit hodně.

Na co tady teď koukáte – americká verze pojmenovaná Fusion je čtyřdvéřová verze. My Češi budeme mít na výběr ještě hatchback a liftback.

Uvnitř jsou tlačítka nahrazena velkým barevným displejem. Audio i navigaci můžete ovládat hlasem, pokud ovšem mluvíte jako robot. Stejně jako u všech jiných systémů ovládaných hlasem, není tu žádný důkaz o tom, že by skutečně lidskému hlasu rozuměl. Ale alespoň se při tom řvaní doprázdna můžete pěkně natáhnout a relaxovat – sedadla v novém Mondeu mají tenčí skeleton, aby v autě byl větší prostor.

Jen tak mimochodem – Američani nebyli ve skutečnosti prvními, co vložili plátek masa mezi dvě půlky housky.

Pokud sháníte jakékoli náhradní díly na Ford, ať už se jedná o nové Mondeo, starší Ford Escort, nebo třeba oblíbený Ford Focus, či malý Ford Fiesta, pak ImDíly jsou tím pravým místem, kde koupit levné a spolehlivé brzdové kotouče, výfuky, autokosmetiku, mazivo a jiné autodíly.

Napiš co si myslíš

Komentáře

Jsi fanda Top Gear a Grand Tour? Právě pro Tebe jsou určity tyto trička s originálními motivy!

►Nová kolekce triček na eshopu zde!◄

banner