Základná pravidla, jak jednat v případě dopravní nehody

Základná pravidla, jak jednat v případě dopravní nehody

Dopravní nehoda je velmi nepříjemná situace, které se každý řidič snaží vždy vyhnout. I v tomto případě platí heslo: kdo je připraven, není zaskočen. V dnešním článku si připomene základní fakta a poradíme, jak se v případě nehody zachovat.

Zachovejte chladnou hlavu

Bezprostředně po nehodě zkontrolujte, jestli nejste vy nebo další lidé zraněni nebo v šoku. Pokud ano, je potřeba poskytnout první pomoc a neprodleně zavolat zdravotníky na telefonním čísle 155. Nezapomeňte, že neposkytnutí první pomoci může být klasifikováno jako trestný čin.

V případě havárie si vždy oblékněte reflexní vestu a zapněte varovná světla.  Místo nehody je potřeba také důsledně zabezpečit. Využijte výstražný trojúhelník.

Hlásit nehodu policii nebo ne?

Dopravní nehodu je nutné nahlásit policii vždy když:

  • Dojde k hmotné škodě na vozidlech účastníků nehody, která překračuje částku 100.000 Kč.
  • Dojde k hmotné škodě menší než 100.000 Kč, ale nejste schopni se s dalšími účastníky dohodnout, kdo je viník.
  • Dojde ke zranění nebo úmrtí.
  • Dojde k poškození majetku třetí osoby.

Pokud je vaše vozidlo nepojízdné, kontaktujte asistenční službu. Asistenční služba vám pomůže i v případě, že nevíte jak přesně postupovat. Máte-li havarijní pojištění, odtah vozidla je téměř vždy součástí smluvních podmínek. Odtah bývá zpravidla kryt i povinným ručením. U své pojišťovny si také můžete ověřit, zdali máte nárok na zapůjčení náhradního vozidla. Náhradní vozidlo vám může také poskytnout vhodně zvolený autoservis. Pokud vám váš autoservis nebo pojišťovna z jakéhokoliv důvodu náhradní vozidlo neposkytne, může být vhodnou volbou autopůjčovna.

Asistenční službu RPS Czech může využít každý řidič bez rozdílu

Dopravní nehoda je téměř vždy emočně velmi složitá situace. Pokud si nejste řešením jistí, doporučujeme využít asistenční služby společnosti RPS Czech. Na místo vaší nehody je bezodkladně vyslán vyškolený technik, který vám s nehodou profesionálně pomůže.

Napiš co si myslíš

Komentáře

Jsi fanda Top Gear a Grand Tour? Právě pro Tebe jsou určity tyto trička s originálními motivy!

►Nová kolekce triček na eshopu zde!◄

banner