Vybíráte dodávku? S našimi tipy se určitě nespletete

Vybíráte dodávku? S našimi tipy se určitě nespletete

Užitkové vozy jsou v případě stěhování, převozu objemných předmětů  nebo transferu většího množství lidí bezpochyby praktičtější než osobní automobily. Jak ale správně vybrat a na co se při výběru zaměřit? Přinášíme vám několik obecných rad, které se při nákupu dodávky neztratí.

Jaké bude prostředí provozu?

Ujasněte si, v jakém prostředí a jakou váhu bude vaše dodávka nejčastěji přepravovat. Jiné parametry budete potřebovat při přepravě těžkých materiálů po dálnici na mnoho stovek kilometrů, jiné zase pokud budete převážet lehké krabice po krátkých úsecích ve městě.

Typ přepravovaného materiálu bude také definovat vhodnost nástavby. Valníky mají jednoznačně výhodu ve vyšší nosnosti. Pokud je převážený materiál citlivý na rozmary počasí, bude jasnou volbou dodávka se zakrytou nástavbou.

Cena dodávky hraje také podstatnou roli

Cena dodávky bude při výběru vždy důležitá, ať už se jedná o nové vozidlo nebo o auto z půjčovny. Pořídit si vlastní užitkový vůz bude výhodnější v případě dlouhodobé potřeby přepravy objemného nákladu. Po autě z autopůjčovny sáhnete nejspíše při stěhování.

Náklady na servis a cena náhradních dílů by měly patřit mezi důležité parametry výběru. Proto radíme pořizovat užitkové vozy pouze osvědčených značek a od prověřených prodejců. Mnoho majitelů svá vozidla dlouhodobě přetěžuje, náklady na údržbu pak nepříjemně stoupají. V neposlední řadě tím také zkracujete životnost.

Doporučujeme tyto typy užitkových vozů:

Dodávku s benzínovým nebo naftovým motorem?

Pokud dodávku pořizujeme jako "tažného koně" do firmy, bude jasnou volbou naftový motor. V případě užitkových vozů není příliš případů, kdy by se preferoval motor benzínový.  Při dlouhodobém provozu je velmi ekonomický a navíc oceníte i jeho nízké náklady na údržbu. Například většina  využívaných motorů má bezúdržbové řetězové rozvody.

Nakupujte u profesionálu

Při výběru užitkového vozu se spolehněte na profesionály. Autobazar AC dodávky s.r.o.  nabízí široký výběr vozů za skvělé ceny až do celkové hmotnosti 6,5 tuny.

 

Napiš co si myslíš

Komentáře

Jsi fanda Top Gear a Grand Tour? Právě pro Tebe jsou určity tyto trička s originálními motivy!

►Nová kolekce triček na eshopu zde!◄

banner