Výběr tažného zařízení může být oříšek. Co vše mít na paměti při výběru?

Výběr tažného zařízení může být oříšek. Co vše mít na paměti při výběru?

Tažné zařízení má mnoho využití. Primárně ve chvíli, kdy potřebujeme převézt větší věci, a hodí se nám vlek. To ale není jediné využití. Možné je na něho instalovat třeba nosič kol, což ocení vášnivý cyklisté. Jsou však i další nosiče, třeba určené k rozšíření zavazadlového prostoru. Tažné je však vždy nezbytné. A jak vybrat to pravé?

Pro konkrétní automobil

Prioritou je mít jasno v tom, na jaký automobil chcete daný doplněk instalovat. S velkou univerzálností zde nepočítejte a tak prodejci nestačí říct, že máte Škodovku. Je třeba vybírat i podle typu konkrétního vozidla. V našich končinách je zcela jistě mezi zákazníky nejvyhledávanější variantou tažné zařízení Octavia. Tím, že však máte populární Oktávku, výběr nekončí. Je nutné znát i další specifikace, které zohlední několik odlišností.

Liší se i karosářské varianty

Modelové řady konkrétních automobilů se liší také tím, v jakých karosářských verzích se auto vyrábělo. I to hraje při výběru roli. Dobrým příkladem může být tažné zařízení Fabia. U tohoto populárního vozu mladoboleslavské automobilky je třeba rozlišit, zda se jedná o verzi čtyřdveřovou, pětidvéřovou, nebo se jedná o variantu kombi. Jedině tak bude vybrané tažné plně kompatibilní. Tedy že nebude problém s jeho instalací přímo na váš automobil.

Vliv má i rok výroby

Když už si mnozí myslí, že mají vyhráno, nastává další komplikace. Známé modely automobilů se totiž vyrábějí i v různých generacích. Ty se pochopitelně liší a proto i vybírané tažné s nimi musí být kompatibilní. A nemusíme zůstávat jenom u Škody. Tažné zařízení Hyundai, tedy pro vozy hlavního konkurenta, jsou také celkem poptávané. Při výběru, jak jsme shrnuli výši, je třeba hledět na konkrétní model, na karosářskou verzi, ale také na konkrétní rok výroby. Ten obvykle specifikuje to, o jakou generaci vozu se jedná. Až tedy v tuto chvíli se dá říci, že máte vybráno správně.

Zdroj obrázku:
Astrid Gast / Shutterstock.com

Napiš co si myslíš

Komentáře

Jsi fanda Top Gear a Grand Tour? Právě pro Tebe jsou určity tyto trička s originálními motivy!

►Nová kolekce triček na eshopu zde!◄

banner