Vybavte svou motorku důležitým příslušenstvím

Vybavte svou motorku důležitým příslušenstvím

Jestliže se na motorce vydáváte na daleké cesty, určitě řešíte, kam se všemi těmi věcmi. Takovou otázku si každý rok klade mnoho milovníků těchto strojů, kteří se na něm vydávají dál, než takzvaně za „humna.“ Někdo cestuje více polehku, jiný potřebuje dostatek úložného prostoru pro spacák, karimatku, stan a občas i nějaké to jídlo na pár dní. O oblečení ani nemluvíme. Pokud řešíte tento problém i vy, pak se vám bude dnešní článek určitě hodit. Dozvíte se v něm totiž, který typ zavazadla zvolit, i na kterém e-shopu nakoupit.

Brašny na moto se hodí spíše pro příležitostné cestovatele

Skvělým řešením uložení věcí jsou moto brašny. Jejich výhodou je:

  • univerzálnost,
  • snadná instalace,
  • lehká demontáž, která nevyžaduje žádné speciální úchyty ani rámy v zadní části stroje.

Na druhou stranu přinášejí brašny na moto i nějaké ty nedostatky. Ve většině případů nejdou uzamknout, pokud tedy nepočítáme sepnuté zipy visacím zámečkem. Mnoho z nich není vyrobeno z nepromokavého materiálu a při delší jízdě v dešti promoknou. Dalším nedostatkem bočních motobrašen je přeci jen menší vnitřní prostor. A to ve srovnání s pevnými kufry. To je dáno hlavně univerzálností a také skutečností, že jejich hlavní nosný prvek je sedlo nebo podsedlová část motocyklu. Motobrašny se tedy hodí spíše pro příležitostné cestovatele, kteří občas vyrazí na delší jízdu a nejsou moc nároční na množství věcí vezených s sebou.

Moto kufry mají mnoho výhod

Opakem textilních brašen jsou pevné motokufry, ať už boční nebo středové. Jejich nabídka je opravdu široká a jde spíše o to, co který cestovatel upřednostňuje. Kufry na moto můžete koupit buď plastové nebo kovové, takzvané „hliníkáče“, které se vyrábějí ze slitiny hliníku a dalších kovů. Oba dva typy mají samozřejmě své výhody i nevýhody. Plastové kufry koupíte ve více tvarovaných variantách, ale nejsou tak odolné. Navíc materiál časem křehne a má vyšší lámavost.

Kovové moto kufry mají velkou přednost, a tou je velká výdrž, jak v těžkém provozu, tak i při pádech. Další nezanedbatelnou výhodou oproti těm plastovým je systém uzavírání i plnění. Plní se i přiklápí shora. Nevýhodou je však jejich tvar – vždy je to jen hranol.

MOTO S+P eshop s kvalitním příslušenstvím

Motosp.cz je e-shop, kde koupíte veškerý sortiment kvalitního zboží, který je pro bezpečnou jízdu velmi důležitý. Obchod má na našem trhu dlouhou tradici, a proto si můžete být jisti, že nakupujete u opravdových profesionálů. Z širokého sortimentu zboží si vyberete nejen motobrašny a motokufry, ale také přilby, kombinézy do deště, nosiče nebo motocyklové zámky.

Napiš co si myslíš

Komentáře

Jsi fanda Top Gear a Grand Tour? Právě pro Tebe jsou určity tyto trička s originálními motivy!

►Nová kolekce triček na eshopu zde!◄

banner