V obytném voze zažijte pravé dobrodružství

V obytném voze zažijte pravé dobrodružství

Jestliže milujete cestování, tak právě léto je ročním obdobím jako dělaným k poznávání nových míst. Pokud při svých toulkách preferujete spíše volnost pohybu, chcete přespávat na více místech a přitom mít své věci hezky pod dohledem, pak se zamyslete, zda pro své dobrodružství nebude dobré využít obytný vůz. Takovýmto druhem cestování prosluli naši zahraniční sousedé, a to Holanďané, Němci i Belgičané, avšak v posledních letech se tento skvělý trend dostává i k nám. Protože cestování v obytném voze je pro každého nezávislého cestovatele jedinečným a skvělým řešením dobrodružné dovolené.

Lidská touha poznávat nepoznané, a objevovat stále nová místa, je velká. A proto je cestování stále více populární. Na cestě ke svému vysněnému cíli ovšem nemusíte pouze „trpět“ namačkáni v autě a ztrácet čas hledáním ubytování. Stačí obytný vůz, který vše vyřeší. Tyto auta jsou ideálním řešením pro poznávací zájezdy plné dobrodružství. Kromě toho, že na dovolené uvidíte spoustu věcí, si díky obytnému vozu užijete také luxus a pohodlí.

Obytný vůz má mnoho výhod

Jejich předností je totiž bohatá výbava, ve které nechybí klimatizace, televize, koupelna, toaleta, trouba, chladnička či dokonce pračka. Dá se říci, že se vlastně jedná o takový malý domov na čtyřech kolech. Ve výbavě nechybí ani dvojpostel či takzvaná alkovna, což bývá prostor, který se nachází nad řidičskou kabinou, a právě zde se nachází další lůžko. Obytné auto také disponuje místem, kde můžete uložit například svá kola nebo malé mopedy. Jedná se o vnitřní garáž či zevní držák. Můžete tak bez problému jezdit na menší výlety i nákupy v místě občasného utáboření.

Vydejte se poznávat svět

Díky tomuto vozu si v klidu a pohodlí procestujete celou naší republiku či mnoho míst v zahraničí. Velmi oblíbenými destinacemi pro cestování v obytných vozech se stala Itálie, Španělsko i Francie, kde si užijete jak moře, tak hory. Avšak nemusíte se bát vydat za větším dobrodružstvím ani do Norska, Švédska nebo na Island. Právě tyto destinace umožňují takzvané spaní na „divoko“ mimo kempy. Jak se říká, kde si usteleš, tam si lehneš. V případě využití obytného auta nebudete tento problém muset řešit. Odpadne vám také každodenní rutinní stavění stanu, které se po několika dnes stává skoro nesnesitelné. Budete usínat čistí, umytí i odpočatí k dalšímu náročnému dni.

Půjčovna obytných vozů – skvělé řešení pro všechny cestovatele

Jedinou nevýhodou obytných vozů je jejich pořizovací cena, která se sice liší od velikosti a vybavení, ale i tak se šplhá k vyšší částce. Avšak nemusíte zoufat, protože si ho naštěstí nemusíte kupovat, stačí zkusit pronájem obytných aut, jenž je nejlepším řešením pro vaši dovolenou. Při plánování cesty si ovšem musíte ujasnit několik věcí, které vám pomohou ve výběru toho správného typu vozu. Důležitým faktem je, kolik cestujících bude auto obývat, což je nezbytná informace pro výběr velikosti vozu. Další stejně důležitou věcí budou požadavky na vybavení, protože na našem trhu najdete auta s nejzákladnější výbavou až po velmi luxusní typy. Půjčovna obytných vozů vám nabízí širokou nabídku, takže si zde vybere opravdu každý. Zapomeňte na cestovku a vyrazte za tím pravým dobrodružstvím.

Napiš co si myslíš

Komentáře

Jsi fanda Top Gear a Grand Tour? Právě pro Tebe jsou určity tyto trička s originálními motivy!

►Nová kolekce triček na eshopu zde!◄

banner