V čem je čtyřka lepší než trojka? Nová Škoda Octavia posouvá automobilku o kus dál!

V čem je čtyřka lepší než trojka? Nová Škoda Octavia posouvá automobilku o kus dál!

Povedené byly všechny generace, o tom žádná, ale právě o té poslední konstatoval bývalý šéf Škody Bernhard Meier, že jde o „nejlepší Octavii všech dob“. Podle nás má pravdu – nejnovější model zavání revolucí již při prvním pohledu na unikátní design. Navíc posouvá možnosti konektivity a přináší novou úroveň asistenčních systémů. Odpověď na častou otázku, tedy na kolik je v pořadí čtvrtá „Oktávka“ jiná než její předchůdce, najdete v tomto článku.

tgear.cz_auto-poly_cz_01

Více místa a menší rozchod kol

Nová Škoda Octavia narostla o 22 mm do délky, 15 mm do šířky a 3 mm na výšku. Rozvor nápravy zůstal beze změny, co se však změnilo opačným směrem, jsou rozchody kol. Vepředu ztrácí na třetí generaci 6 mm a vzadu 5 mm.

Nedotčen nezůstal ani kufr. Octavia byla odjakživa symbolem vnitřní prostornosti a v rámci nižší třídy patřila ke špičce. Nejnovější model dostal 10 litrů k dobru, disponuje tedy úctyhodnými 600 litry. Verze kombi pak nabobtnala dokonce o 30 litrů na konečných 640 litrů.

Z hlediska vnitřního prostoru se sluší zmínit změnu mezi sedákem a vnitřním stropem. Oproti 983 mm u předchozí generace nyní udává 1040 mm. Nutno podotknout, že vzadu naopak došlo ke zmenšení o 10 mm.

V interiéru Octavii nepoznáte

Pokud se vám čtvrtá generace Škody Octavie na první pohled jeví jako úplně jiné auto, po prohlídce interiéru názor rozhodně nezměníte. Zřejmě největšími změnami jsou dominantní dvojramenný volant se stylovými chromovanými prvky a přesunutý displej multimediálního systému, který se nyní nachází v horní části palubovky. Proměnou prošly také dekorační plochy a ambientní osvětlení – to nyní nabízí deset různých barev.

tgear.cz_auto-poly_cz_02

Nová Škoda Octavia se zároveň snaží o maximum digitalizace, což je dobře vidět na absenci většiny tlačítek. Hlavním ovládacím nástrojem je obrazovka.

Na kolik vás nejdůležitější vozidlo mladoboleslavské automobilky vyjde, vám prozradí aktuální ceník Škody Octavia.

Napiš co si myslíš

Komentáře

Jsi fanda Top Gear a Grand Tour? Právě pro Tebe jsou určity tyto trička s originálními motivy!

►Nová kolekce triček na eshopu zde!◄

banner