Traxxas XO-1 – nejlevnější superauto na světě?

Traxxas XO-1 – nejlevnější superauto na světě?


Zrychlení z 0 na 100km/h zvládá za 2,3 sekundy, 160km/h dosáhne pod 5 sekund, má nulové emise a stojí přibližně 21 200 korun.

Pro všechny maniaky trpící benzínofilií - tohle je vaše nové auto. Jmenuje se Traxxas XO-1 a dostane se na 100km/h za 2,3 s (což je o 0,16 s rychleji než Veyron) dosáhne 160km/h pod 5s, emituje nic, krom rychlosti a stojí o něco více než 21 tisíc korun.

Asi hlavně proto, že je dlouhé 68,5 cm. A proto, že je to nejrychlejší auto na dálkové ovládání… na světě.
Takže, jak to sakra funguje?

Pod jeho kluzkou skořepinou se nachází hliníkový prostorový rám a vysoce výkonný Traxxas / Castle Mamba Monster Extreme motor pohánějící všechna čtyři kola, který je zásobován párem lithium - polymerových baterií Power Cell 3S 5000mAh. Je zde dokonce i speciální vyhlazený plech podlahy, který integruje přední splitter, aerodynamické prvky a výběh difuzoru. A tyto věci normálně fungují - produkují dostatek přítlačné síly na to, aby udržely auto na trati do rychlosti 160 km/h. A to není 160km/h v nějakém měřítku. To je normálních 160 kilometrů za hodinu.

Abyste ho ovládali, máte na výběr svůj smartphone nebo originální bezdrátový ovladač - TQi 2.4GHz - inteligentní rádiový systém s vnitřní anténou a s přijímačem na 5 kanálů. Ať už to znamená cokoliv..

Takže, objeví se tohle auto u někoho na vrcholu seznamu vánočních přání?


Napiš co si myslíš

Komentáře

Jsi fanda Top Gear a Grand Tour? Právě pro Tebe jsou určity tyto trička s originálními motivy!

►Nová kolekce triček na eshopu zde!◄

banner