Toyota GT-86 sports coupe

Toyota GT-86 sports coupe


Toyota nám konečně, KONEČNĚ, poskytla pár fotek GT 86 – což je zbrusu nové kupé, které se poprvé představí tento týden na Tokio Motor Show. A jak dlouho jsme na tohle čekali? Od roku 2009..2009!

A co je zač to nové jméno? Zaprvé se Toyota bez jakéhokoliv očividného důvodu zbavila F a pomlčky. A za druhé, přidala "RULES". Evropané dostanou GT 86 (správně se nazývá osm šestka, ne osmdesát šestka), v Japonsku to bude 86 (jako osmdesát šest a GT jako předpona) a Američané dostanou Scion FR-S.

A co dalšího stojí za řeč? Když pomineme tyhle hodně fotoshopem upravené fotografie, tak už ani nic moc. Zahlédli jsme pár malých designových a interiérových odlišností od původního konceptu – dole na zádi se nachází obrovský difuzér a také ji Toyota vybavila velmi malým volantem (v průměru 365 mm, což je ten nejmenší, který kdy byl do tohoto typu vozu umístěn).

Jelikož nás Toyota už od počátku časů krmila střípky informací, víme už téměř vše – GT 86 s pohonem na zadní kola byla sestavena ruku v ruce se Subaru (tato verze nese název BRZ, což se pravděpodobně vyslovuje Berrz. Nebo Bee Ruzz) a oba tyto vozy mají řadový čtyřválec odvozený od Subaru a šestistupňovou manuální převodovku s možností šestistupňového automatu.

Výkon GT 86 leží na 197 koních (při 7,000 za minutu) a 197 Nm kroutícího momentu, který jí dle Toyoty dodává "briskní a podmanivé chování". Rozložení váhy je také téměř ideální při poměru 53:47 (předek ku zadku).

Pod povrchem mají GT 86 i BRZ protiskluzový diferenciál a nezávislý závěs, ačkoliv GT 86 je o trochu soustředěnější – kontrola stability vám umožní zvládnout neposlušný zadek ještě dřív, než stačí nadělat nějakou škodu.

Ale baví vás stále tohle škádlení, nebo už jste z toho unavení?

Napiš co si myslíš

Komentáře

Jsi fanda Top Gear a Grand Tour? Právě pro Tebe jsou určity tyto trička s originálními motivy!

►Nová kolekce triček na eshopu zde!◄

banner