Toyota FT-86 a Subaru BRZ odhaleno

Toyota FT-86 a Subaru BRZ odhaleno


Bylo to hodně dlouho. Mluvíme o Toyotě FT-86 a Subaru BRZ, které byly společným úsilím obou výrobců a které uvidíme na Tokyo Motor Show příští měsíc. Konečně jsou tu.

V Evropě se jich dočkáme příští rok v létě, a pokud jsou čísla správná, můžeme čekat, že zachrání špatnou pověst z posledních let.

Obě auta mají čtyřválcový motor od Subaru a manuální šesti-stupňovou převodovku, ovšem s možností automatického řazení. Obě auta nejsou stejná, aneb když dva dělají to stejné, není to stejné. Proto Subaru bude mít něco málo pod 300 koní, zatímco Toyota nabídne kolem 200 koní.

Zespodu budou mít oba diferenciály s omezenou svorností a nezávislé zavěšení. Co se zevnějšku týče, jediné rozdíly jsou v masce chladiče, logu výrobce a discích kol.

FT-86 má zaujmout driftery. Například svým systémem kontroly trakce, který vám umožní kousíček se sklouznout, než vám řekne už to přeháníš. Bude i lehčí – o 200Kg méně než VW Scirocco (asi 1100Kg). Bude mít i vylepšené pérování. A cena? 560 000Kč, což se zdá být celkem rozumné.

Informací o Subaru zatím moc není. Tedy hlavně těch potvrzených. Ale víme, že nebude s pohonem všech kol a bude dražší, kolem 700 000Kč, kvůli výkonnějšímu motoru.

No, to zní celkem slibně. Ale celkem dlouho jsme na ně čekali. Které si koupíte vy?

Napiš co si myslíš

Komentáře

Jsi fanda Top Gear a Grand Tour? Právě pro Tebe jsou určity tyto trička s originálními motivy!

►Nová kolekce triček na eshopu zde!◄

banner