Top Gear testuje nový Lexus GS

Top Gear testuje nový Lexus GS


Jako druh správného myšlení voňavého jednotlivce, který navštěvuje TopGear.com, Lexus GS pravděpodobně nebude uveden ve vašem žebříčku aut. Vlastně by vám bylo odpuštěno, kdybyste vůbec nevěděli o jeho existenci.

Anonymita je zčásti způsobena tím, že současná GS - středně velký rival pro BMW 5 a Audi A6 - postávala nezměněná téměř sedm let, ale také proto, protože to není auto, které nabízí něco řidiči, který si užívá… však víte, řízení.

Ale pro další generaci GS, se chce Lexus zbavit reputace o nedynamickém vývoji. A to je důvod proč byl Top Gear pozván do zcela nového, přísně tajného belgického testovacího okruhu Toyoty, hned vedle A5 v Zaventem čtvrti v Bruselu aby, otestoval předvýrobní verzi nového GS aby, hm,… jsme podali konstruktivní odezvu na toto auto.

Naše testovací auto - nejvybavenější GS450h - byl oděný v jednoznačně podivném koženém oblečení, takže je nemožné říci, zda nabízí jiný vzhled než současné auto. Vypadá to ale, že nové GS má širší přední a zadní rozchod kol a pokud LF-Gh koncept, který byl představený ze začátku roku, má co dočinění s tímhle vozem, bude mít i výraznější křivky.

Než jsme nasedli do nového auta, dali jsme si krátkou jízdu ve starém GS, jízdu, která nám potvrdila, že starobylí GS není hrozný na ježdění, ale nerozvíjející se jedinec: líný v zatáčkách a má pomalou odezvu. Nové auto je mnohem, mnohem lepší.

Lexus v tomto autě vytvořil všemocného hostitele techniky a to v podvozku - od nastavitelných tlumičů až po volitelný náhon na 4 kola, při zatáčení vám také v nízkých otáčkách natočí zadní kola v opačném směru, podle toho jak jsou přední, aby zlepšil pohyblivost a zmenšil poloměr otáčení a ve vyšších rychlostech - pro lepší stabilitu - otočí zadní kola ve stejném směru jako přední, výsledky jsou pozoruhodné.

Typické naklánění karoserie GS je nyní kontrolováno a můžete na něj zatlačit mnohem více, až nakonec povolí úzkostnému kvílení pneumatik. Malá odezva řízení - obvyklá pro auta z této třídy - ale zatáčení je mnohem ostřejší, než v ostatních současných autech. Avšak nejvíce viditelný pokrok je to, že nové GS, na rozdíl od jeho předchůdců, se nesnaží orat svůj nos do cesty po každém těžkém brzdění.

Zatímco dřívější modely GS, byly většinou laděné na japonských jemných površích, technici z Lexusu se pro tento model přemístili do Evropy, aby testovali auto na nejhorších površích, které může náš hojný kontinent nabídnout.

Je to vidět. Až na mírnou nervozitu na drsném povrchu s 19 palcovými pneumatikami. Později jsme ale měli možnost se projet v GS na 18 palcových pneumatikách, což vylepšilo zmíněnou nervozitu. Nové GS nabízí úžasné vylepšení a přidává uvítací dávku rozvážnosti a vzrušení při jízdě ve velké rychlosti a po složitých površích… Slibné vlastnosti.

Takže, co vám můžeme ještě o něm říct? Nuže, i přesto že byla kabina zabalená v černé pásce, spatřili jsme prostě OBROVSKOU obrazovku satelitní navigace, plus velmi elegantní polo-dřevěný volant, který někteří z vás budou milovat a někteří nenávidět. Volant je volitelný, nebojte se.

Lexus také těžce pracoval, aby udělal sedadla GS nejlepší v okolí, a sedadla v našem autě, které jsme testovali, byli v každém směru skvělé: pohodlné, podpůrné a nekonečně nastavitelné. Fanoušci nevkusných digitálních hodinek z 90tých let a navíc z obchodu, kde je vše za libru, budete potěšeni. GS si ponechává značku Lexus.

Dokáže nové GS být rovnocenným rivalem pro současnou 5sérii od BMW, Audi A6 a Merc E-třídu? Nad tímhle prozatím zadržíme rozsudek: je tu ještě 5 měsíců, než budeme mít možnost svézt se v konečné verzi nového GS. Přeci jen jsme řídili dost před-výrobních aut, abychom věděli, jak se mohou finanční investice nebo nastavení podvozku za tu dobu změnit k lepšímu či horšímu. Ale, za těchto časných dojmů můžeme říci, že by se mělo dostat velmi blízko ke germánské trojici.

Udržujte si ho v dohledu….bude stát za to.

Napiš co si myslíš

Komentáře

Jsi fanda Top Gear a Grand Tour? Právě pro Tebe jsou určity tyto trička s originálními motivy!

►Nová kolekce triček na eshopu zde!◄

banner