Top Gear Live

Top Gear Live

Top Gear Live
Top Gear pořádá každoročně turné, nazvané Top Gear Live. A tenhle víkend chlapci udělali zastávku v Jižní Africe, kde to celé začalo. Jeremy, Richard a James odstartovali to, co doufáme, že bude zcela nový typ motoristické události. Na okruhu Grand Prix v Kyalami se konala kaskadérská show v čele s našimi Top Gear boys. To byla však jen část celého příběhu.

Festival toho obsahoval více. Mnohem více.
A jako první bod vám musíme připomenout Top Gear Speciál. Pokud jste viděli Top Gear USA Road Trip (S15E07), zajisté si vzpomenete na rozepře o tom, který supersport je nejlepší. Ferrari 458, který řídil James, Mercedes SLS, který si vybral Jeremy a nebo Porsche 911 GT3 RS, u kterého koňské síly osedlal Richard.

Jakým lepším způsobem to můžeme zjistit, než závodem? A během tří kol v Kyalami, byly výsledky překvapující: James získal první místo ve Ferrari, následoval Richard a pak Jeremy.

Festivalu se zůčastnil i Red Bull tým, který měl po ruce Davida Coultharda a jeho řidičské umění. A nejen že s sebou přinesl jeho obvyklé koblihy a DC kostičky s Jody Scheckter ve vítězném Ferrari z mistrovství světa Ferrari v roku 1979. Ale zazávodil si i se superbikem, Jemasovým Renaultem Twingo a Renaultem Megane, do kterého sedla Sabine Schmitz. Poté co jí dal až absurdně dlouhý náskok, se konečně rozhodl, že splaší všechny burácející koně pod kapotou. DC kostičky se kymáceli, zatímco předjížděl Sabine, kterou dohnal na nedaleké rovince.

Jody Scheckter v pátek večer sehrál hlavní roli, při slavnostní večeři oslavující jeho kariéru. Jeho Laverstoke Park Farm v Hampshire, což můžeme přirovnat k bio farmám, představila již slavnou Buffalo mléčnou zmrzlinu. Takže to nemohlo zůstat nepovšimnuto, Jeremy vzal Jodyho a šel mu představit jeho VAN zmrzlinu. Ale nemluvíme zde jen tak o ledajaké zmrzlině, byla totiž tvarována podle Jaguar XJ220 v tranzitu, který vystupoval v poslední sérii Top Gear. Tento VAN byl také přítomen a přes celý víkend porážel nespočetně M trojek.

Top Gear LiveScheckter s sebou také přinesl výběr vozů a to přímo ze své osobní sbírky. Dělil se o ně se svými syny Tobym a Tomasem, který je aktuální hvězdou IndyCar. Dál se dělil o svá auta se svým bratrem Ianem, který si také zazávodil ve formuli 1 a to v 70. Letech. A co se z jeho sbírky objevilo na festivalu Top Gear Live? Například F1 Ferrari, Wolf, Tyrrell a McLaren, ale vrcholem jeho sbírky bude podle jeho masivního úsměvu na tváři, který nahodí při výstupu, je Red Bull F1.

Další hvězdy, které se zúčastnili festivalu, byly například Derek Bell, který si také užil několik relací v JPS Lotus, Emmerson Fittipaldi, kterému je momentálně 72 let, Nick Mason, Eddie Jordan, Stirling Moss, Tiff Needell a samozřejmě Stig. Ten měl šanci závodit v několika superautech.

Přesto, že byl festival Top Gear Live zpožděn kvůli špatnému počasí, se užilo obrovské množství zábavy a mysleli jsme, že by vás mohlo zaujmout pár fotografií z víkendu.

Sledujte stránky tgear.cz pro další informace.

Napiš co si myslíš

Komentáře

Jsi fanda Top Gear a Grand Tour? Právě pro Tebe jsou určity tyto trička s originálními motivy!

►Nová kolekce triček na eshopu zde!◄

banner