Top 10 Clarksonových skandálních výroků

Top 10 Clarksonových skandálních výroků

Pojďme se společně podívat na ty nejznámější

1. Leden 2012 – Indové

Diváci si stěžovali BBC poté, co výše jmenovaný moderátor učinil sérii kontroverzních poznámek ohledně místního oblečení, vlaků, jídla a historie. V jednom okamžiku se Clarkson producíroval po chudinských čtvrtích s toaletním prkýnkem na kapotě Jaguáru, aby zachránil místní obyvatele před nedostatkem sanitárního zařízení.

2. Listopad 2011 – Stávkující státní zaměstnanci

BBC byla nucena se omluvit poté, co Clarkson v živém televizním rozhovoru pro The One Show prohlásil, že státní zaměstnanci, kteří se zapojili do 24 hodinové stávky, by měli být zastřeleni před zraky svých rodin.

„Mám na mysli – jak si mohou dovolit stávkovat, když na ně čekají prvotřídní penze, zatímco my ostatní si na sebe musíme vydělat sami?“

Jeremy Clarkson o levných autech

Vedení BBC bylo zasláno téměř 32 tisíc stížností, aférou se zabýval i sám ministerský předseda David Cameron. Diváci žádali propuštění Clarksona, Cameron se jej ale zastal. BBC posléze uvedla, že výrok byl pronesen v žertu, byť nepochopeném.

3.  Únor 2011 – Mexičané

BBC byla nucena se omluvit Mexickému velvyslanci za komentáře, které Clarkson a jeho spolukomentátoři Richard Hammond a James May učinili o jeho spoluobčanech. Hammond vtipkoval o tom, že mexická auta odrazují národní charakteristiku. Nazval je „línými, neschopnými, prdícími hulváty s knírkem, opírající se ve spánku o plot.“

Clarkson přispěchal s názorem, že na toto prohlášení si nikdo stěžovat nebude, protože „na mexické ambasádě bude velvyslanec sedět s ovladačem v ruce a chrápat. Nebudou si stěžovat, to je fajn.“ Mexická vláda si stěžovala okamžitě a požadovala omluvu. Rada pro rozhlasové a televizní vysílání obdržela 157 stížností ohledně komentářů, které diváci označili za opovržlivé, kruté, xenofobní, diskriminační a rasistické.

4. Srpen 2010 – Speciální potřeby

Jenom týden potom, co BBC uhasila plameny z dalšího Clarksonova skandálu, naštval moderátor charity pro postižené svým dodatkem o „speciálních potřebách“. Srovnáním dvou Ferrari popsal to starší jako „prosťáčka“, které by mělo být nazýváno „430 Specialních potřeb“ místo 430 Speciale. Tato poznámka měla silnou odezvu u Národní autistické společnosti.

5. Červenec 2010 – Burky a prádýlko

Clarkson se dostal pod palbu diskuzí v Top Gearu o nebezpečných jízdních podmínkách. Se svými spolukolegy souhlasil, že spoře oděné dámy jsou největším rozptýlením na cestách, když vtom Clarkson poznamenal: „Upřímně, ani burka nefunguje. Byl jsem takhle v taxíku na Piccadilly, když jedna žena, zcela zahalená v burce, přecházela přes cestu přímo přede mnou, zakopla o chodník, celá se zamotala vzhůru nohama a ukázala nám svá rudá tanga a punčochy.“

6. Listopad 2008 – Řidiči náklaďáků

Clarkson se opět ocitl v nepříjemné situaci, když v žertu spojil kamioňáky a vrahy.  Zmiňujíc Yorkshirského rozparovače Petera Sutcliffa během scénky, ve které řídil kamion, popsal Clarkson svou zkušenost jako „Přeřadit, přeřadit, přeřadit, zkontrolovat zrcátka, zavraždit prostitutku, přeřadit, přeřadit, zavraždit. To je spousta námahy v jednom dni.“ Navzdory početným stížnostem BBC a Radě pro televizní vysílání a dokonce i telefonnímu hovoru od poslance, který požadoval jeho vyhození z práce, Clarkson se pouze ironicky omluvil v epizodě následujícího týdne.

7. Duben 2007 – Perodua Kelisa

Clarkson začal slovní válku s Malajsií, když popsal auto vyrobené v této zemi za nejhorší na světě. Poté, co na auto zaútočil železnou palicí a vyhodil ho do vzduchu, Clarkson přirovnal jméno auta k chorobě a nepřímo vyjádřil, že bylo vyrobeno „lidmi z džungle, kteří nosí místo bot listy“.

8. Prosinec 2005 – Němci

Jeremy vyvolal ostré diskuze potom, co zaheiloval ve scénce o německé společnosti BMW během epizody Top Gearu a vtipkoval, že jeden z modelů má satelitní navigaci, která „míří pouze do Polska“.

9. Únor 2009 – Gordon Brown

Clarkson se opět dostal na titulní strany, když nazval tehdejšího ministerského předsedu Gordona Browna „jednookým skotským idiotem“ během tiskové konference v Austrálii. Ačkoliv se zdálo, že většina stížností se vztahuje na část o „skotském idiotovi“, Clarksonova následující omluva se týkala pouze jeho komentářů ohledně pana Browna.

10. Červenec 2008 – Řízení v opilosti

Moderátor byl kritizován radou BBC za idylické řízení v opilosti poté, co byl nafilmován, jak usrkává svůj gin s tonikem během cesty pickupem při speciální epizodě Top Gearu, ve které se on a May pokoušeli dojet na magnetický severní pól.

 

Článek přeložila Molly, z webu http://www.telegraph.co.uk/news/celebritynews/8928665/Top-10-Jeremy-Clarkson-gaffes.html

Napiš co si myslíš

Komentáře

Jsi fanda Top Gear a Grand Tour? Právě pro Tebe jsou určity tyto trička s originálními motivy!

►Nová kolekce triček na eshopu zde!◄

banner