Tolerance alkoholu v cizině. Ne všude platí nulová tolerance
Patříte k řidičům? Jezdíte často v autě? Pak byste měli znát pravidla silniční komunikace, na které se každý den proháníte. Pokud by došlo k porušení pravidel silniční komunikace, hrozily by vám nejen pokuty, ale také sebrání řidičského průkazu nebo alespoň sebrání bodů. Navíc silniční pravidla je třeba dodržovat, aby se na silnicích jezdilo bezpečně a aby nebyly silnice místem, kde se denně stávají nehody.
Každý řidič ví, že v České republice platí nulová tolerance alkoholu za volantem. Málokterý řidič je si však vědom toho, že v mnohých zemích je alkohol za volantem povolen. Někde je povolen alkohol za volantem do jisté míry, v mnohých zemích neexistuje dokonce žádný zákon, který by stanovoval limit alkoholu v krvi. K takovým zemím patří většina afrických zemí, například Keňa, bez zákonu, který by stanovoval limit alkoholu za volantem, se žije i v Bolívii, kde dokonce existuje Silnice smrti, která je kluzká a nad propastí, navíc se na ní prohání opilí řidiči, tudíž nehod s důsledkem smrti je zde nespočetně mnoho.
Nicméně v řadě zemí světa se se zákonem stanovujícím limit alkoholu za volantem setkáte. Jak jsme zmínili, ne všude platí nulová tolerance jako v České republice.
Nejobvyklejší limit je půl promile
Kupodivu existuje více zemí, kde se toleruje půl promile alkoholu za volantem, než zemí, kde platí nulová tolerance. Alkohol většinou tolerují evropské země v malé míře, evropské země lze tak považovat za shovívavější.
Samozřejmě jiná pravidla jsou stanovena pro řidiče osobních vozidel a pro řidiče profesionální, kteří pravidelně řídí taxíky, autobusy nebo podobná vozidla.
Když je alkoholu v krvi více
Často se stává, že alkoholu je v krvi více, než kolik povoluje limit. Řidiči se proto snaží co nejrychleji alkohol z krve dostat pryč, ale není to vždy tak snadné. Pomoct může AlcoholKiller, což je nápoj na přírodní bázi, který zvyšuje rychlost odbourávání alkoholu v krvi až o čtyřicet procent.