Tipy na zajímavou dovolenou autem po Evropě

Tipy na zajímavou dovolenou autem po Evropě

Začaly prázdniny a jako každý rok zamíří jižním směrem do Chorvatska tisíce Evropanů za letní dovolenou. Díky relativní dostupnosti je letní odpočinek u Jadranu na špici oblíbenosti "dovolenkových" destinací. Češi v posledních letech volí nejčastěji dovolenou v Chorvatsku vlastním autem. Dávají tak přednost před organizovanou dopravou s cestovkami. V případě, že nevlastní vozidlo také často volí zapůjčení vozu z autopůjčovny. Zajímavou alternativou k Chorvatsku může být i Itálie. Možná budete překvapeni, ale Itálie patří rovněž mezi častý cíl a mnoho tuzemců se nezdráhá dojet až na samotný jih Apenin - Sicílie a Sardínie.

Chorvatsko autem

Chorvatsko autem

Dovolená autem v Itálii

V Itálii se kromě nádherné krajiny, teplého moře a spousty gurmánských zážitků můžete dočkat spousty řidičsky zajímavých překvapení. Rychlostní limity místní řidiči příliš nerespektují a klakson je hned po plynovém pedálu nejčastěji používanou komponentou auta. Na Sicílii jsme se také setkali s případem, kdy je naprosto ignorována také červená na semaforu. Prostě pravá Itálie! Pokud cestujete vlastním vozem a doslova "krvácíte" z každého škrábance, připravte se na opravdu nervy drásající zážitky.

Samostatnou kapitolou je hlavní město Itálie Řím. Pokud nemusíte do hlavního města vlastním vozem, raději jej nechte odstavený na parkovišti na okraji a do centra cestujte městskou hromadnou dopravou. Vyhnete se také opravdu očistci a budete se moci v klidu kochat památkami.

Itálie autem

Itálie autem

Černá Hora a Bulharsko autem

Černou Horu nedoporučujeme navštívit jen kvůli moři. Pláže v délce pouhých 100 kilometrů jsou přeplněné a větším lákadlem bude bezesporu nádherná příroda na severu země. Bulharsko naopak nabízí milovníkům moře hotový ráj, ale 1800 km cestovat autem není ideální. Pokud pro vás cesta není cílem, raději cestujte letecky.

 

 

 

Napiš co si myslíš

Komentáře

Jsi fanda Top Gear a Grand Tour? Právě pro Tebe jsou určity tyto trička s originálními motivy!

►Nová kolekce triček na eshopu zde!◄

banner