The Grand Tour v číslech, aneb co jste možná nevěděli!

The Grand Tour v číslech, aneb co jste možná nevěděli!

Návrat Clarksona, Hammonda a Maye s novou motoristickou show The Grand Tour se povedl na jedničku! Dokazují to nadšené ohlasy diváků po celém světě, kteří měli po celou dobu trvání na tváři spokojený úsměv! V tomto článku Vám přinášíme pár zajímavých informací, které jste možná o této „grandiózní tour“ nevěděli!

Nahrávání prvního dílu začalo 17. července 2016 v Johannesburgu v Jihoafrické republice. Pořad byl následně zpřístupněn ve 195 zemích a různých teritoriích, což je opravdu úctyhodné číslo! U megalomanských čísel ještě zůstaneme. Při natáčení první série totiž naše trojice nacestovala 1.474.546.320 mil, což je v přepočtu asi 2.373.000.000 kilometrů.

Náš oblíbený stan, ve kterém se show odehrává, váží přes 48 tun!

stan2A jak je to vlastně s jeho provozem? Obří stan pro stovky lidí, vedle kterého vypadají i expediční off-roady jako miniatury váží 48 tun, takže k jeho postavení a provozu je zapotřebí 114 členů štábu. Obtížně se pro něj hledá místo, protože musí být nejenom hezké, ale především dostatečně velké. Stan je složen ze 723 samostatných dílů, a proto jeho postavení trvá i 8 dní.

Vlastní testovací dráha se nachází na bývalé základně letectva RAF Wroughton

Testovací trať Eboladrom na RAF Wroughton

Testovací trať Eboladrom na RAF Wroughton

Testovací dráha s názvem "Eboladrom", je tak pojmenována kvůli tomu, že její tvar připomíná virus Ebola. Dle informací z prvního dílu prý byla trať takto upravena kvůli nálezu nevybuchlé pumy z 2. sv. války. Co myslíte vy? Podle Jeremyho Clarksona je navržena tak, aby autům

"podrazila nohy".

Jména jednotlivých úseků jsou:

"Nerovinka", "Dům staré dámy" a "Zde může být vaše jméno".

A kolik to vlastně všechno stojí?

Amazon na natáčení prvních tří sérií pořadu uvolnil 160 milionů liber, tedy přes pět miliard korun, z čehož vyplývá, že na tuhle show opravdu hodně vsadil. Jen v úvodní scéně prvního dílu se objevilo 150 vozů v ceně 26 milionů dolarů, tedy 610 milionů korun. Za celou první sérii již pánové stihli zničit 27 automobilů.

První řada The Grand Tour měla 13 hodinových dílů. Jelikož by měl tento pořad zahrnout 36 dílů, máme se ještě rozhodně na co těšit!!

Napiš co si myslíš

Komentáře

Jsi fanda Top Gear a Grand Tour? Právě pro Tebe jsou určity tyto trička s originálními motivy!

►Nová kolekce triček na eshopu zde!◄

banner