TG Awards 2011: Jamesův vůz roku

TG Awards 2011: Jamesův vůz roku


Nechci znít rozmazleně, ale už jsem trochu unavený z toho, že se kůže stala materiál na potahovaní. Myslím si, že kůže je trochu na úrovni, ale nezapomeňme na ty staré časy, kdy byla kůže používána jen pro místo řidiče, protože byl většinou venku, nóbl lidé seděli vzadu pod střechou a na látce.

No a podívejte se teď, o století nebo více později, si stále parkujeme naše pozadí na zadnicích mrtvých býků. To nemůžou moderní materiály, nebo-li věda, přijít s něčím originálnějším než je kůže?

Ve Fiskeru na to hledí, alespoň v Eco Chic verzi Karmy, kterou jsem řídil. Ano, ten dřevěný potah je zásobován ze stromů, které byly porubané na příkaz nějakého alternativního boha, sklo pochází z použitých lahví a není zde žádný vedlejší produkt ze zvířete. To je výborné pro pomoc bohatým, aby se cítili lépe ohledně jejich chamtivosti, ale co je lepší je to, že je to mnohem stylovější.

Toto se stane, když jsou konvence pořádně změněny. Nakonec se svět snad posune o trochu dopředu.

Mezitím bych neřekl, že mě už nudí spalovací motor. Máme je v autech tak dlouho, jak dlouho je máme pro velmi dobrý důvod - fungovaly lépe než cokoliv ostatní, při zvážení všech okolností. Už po celé století víme, že elektrický motor dává víc smysl v izolaci, ale ta energetická cesta obchodu je stále vyřazovala z reálného světa motorů. Ale nebudeme s tím spokojeni. Znovu, Fisker s tím nebyl spokojen… Takže ševci pro ekologii. Volím čistě na základě velkoleposti, a toto je výborné auto.

Přečtěte si více o Fisker Karmě...

Napiš co si myslíš

Komentáře

Jsi fanda Top Gear a Grand Tour? Právě pro Tebe jsou určity tyto trička s originálními motivy!

►Nová kolekce triček na eshopu zde!◄

banner