Test zimních pneumatik pro rok 2016 v rozměru 205/55 R16

Test zimních pneumatik pro rok 2016 v rozměru 205/55 R16

Povinnost zimních pneumatik máme v České republice od 1. listopadu do 31. března. Zimní pneu musíte mít v případě, že na silnici panují zhoršené povětrnostní podmínky. Není tedy potřeba přezouvat hned 1. listopadu, pokud je venku teplota vysoce nad nulou. Stejně tak můžete přezout na letní pneu před koncem zimního období, když je příznivá předpověď počasí.

Vybrat vhodné pneu nemusí být jednoduché

Výběr zimních pneumatik rozhodně nepodceňujte. Laik nemá příliš možností, jak poznat kvalitu před samotnou koupí. Proto svůj výběr většinou omezuje jen na několik základních kritérií, jako jsou cena, důvěra ke značce, popřípadě doporučení některého ze svých známých. Abyste dokázali zimní pneumatiky vybrat lépe i odborněji, je tady pro vás test zimních pneumatik 2016. Díky  testu zimních pneu 205/55 R16 nemusíte studovat podrobné technické aspekty a odlišnosti pneumatik.

Minulý rok se v testu pneumatik Autoklubu ČR zaměřili hlavně na ekonomické pneu a dezény střední třídy. Letos se testovaly prémiové značky, a proto zjistíte, zda jsou nejdražší modely opravdovou jistotou. Přečíst si můžete o prvních třech, které získaly hodnocení „velmi dobrý.“

Autoklub ČR testoval druhý nejrozšířenější rozměr

Jako preferenční model zvolil tento klub Michelin Alpin 5, se kterým komisaři porovnávali ostatní dezény. Testovalo se na sněhu, mokru i na suchu a všechny kategorie měly stejnou váhu. Test pneumatik proběhl ve Švýcarsku a také na polygonu nedaleko Hannoveru. Zimní pneu se testovaly na vozech VW Golf 1.4 TSI a  na Audi A3.

Continental WinterContact TS 860 obstál na všech frontách

Tyto pneumatiky získaly při testu první místo v kategorii:

  • Brzdění s ABS na suchém asfaltu i na mokru
  • Mokrý povrch i mokrý handling
  • 4x4 ABS brzdy na sněhu
  • Akcelerace na sněhu i v kategorii hlučnosti

Zároveň má Conttinental WinterContact TS 860 i nejkratší brzdnou dráhu, a to na každém povrchu. Vydá nejnižší hlučnost a má druhý nejnižší valivý odpor.

Continental WinterContact TS 860

Continental WinterContact TS 860

Michelin Alpin 5 je vynikající na zasněženém a mokrém povrchu

Michelin Alpin 5 nenašel na vlhké vozovce žádného přemožitele a je velmi kladně hodnocen i celou řadou řidičů.

Pneumatiky získaly první místo v kategorii:

  • Záběr na sněhu

A druhé místo v kategorii:

  • Mokrý handling
  • Brzdění s ABS na mokru

Dunlop Winter Sport 5 vás bezpečně provede zimní krajinou a ještě ušetříte

Poslední pneumatiky s hodnocením „velmi dobrý“ jsou Dunlop, které mají bezpečný dezén i nejnižší spotřebu. Tyto pneumatiky letos zvítězily jak v testu zimních pneu od ADACu, tak i v českém žebříčku. A není se čemu divit.

Dunlop Winter Sport 5 získal druhé místo v kategorii:

  • Brzdění s ABS na sněhu
  • Akcelerace na sněhu
  • Kruhová dráha na mokrém povrchu

Skvěle dopadly i další tři dezény

Kromě výše zmíněných pneumatik, které získaly hodnocení „velmi dobrý“ jsou dobrou volbou i pneu s hodnocením „dobrý.“ Sem patří dezény Nokian WR D4, Goodyear Ultra Grip 9 a Bridgestone Blizzak LM 001.

 

Napiš co si myslíš

Komentáře

Jsi fanda Top Gear a Grand Tour? Právě pro Tebe jsou určity tyto trička s originálními motivy!

►Nová kolekce triček na eshopu zde!◄

banner