Tesla limuzína – Model S

Tesla limuzína – Model S


Firma Tesla odhalila obrázky jejich nové limuzíny na elektrický pohon, která je nástupcem jejich dvoumístného roadsteru.

Jmenuje se Model S, je přibližně stejně velký jako BMW 5. série, a přichází kompletně s rozsáhlou škálou baterií - z nich nejsilnější mají prý vydržet až 485 km.

Její hnací jednotka je měnič proudu, který převezme energii z baterie a dopraví ji k indukčnímu motoru na střídavý proud, který zase pohání zadní kola (pouze zadní kola) pomocí pevné redukce. Nabíjí se pomocí rychlé jednosměrné nabíječky, která doplní baterie do hodiny a Tesla očekává, že si baterie udrží zhruba 70% její původní kapacity po 7 letech, nebo po 160 tis km.

Výkonnostně motor produkuje 415 Nm točivého momentu a to okamžitě, bez zaváhání povoluje zrychlení z 0-100 km/h za 5,6 sekundy. Některá internetová fóra dokonce sdělují "Performance" verzi Modelu S, která by měla čas zrychlení z 0-100 km/h snížit na 4,5 sekundy.

Tělo je vyrobeno z hliníku a z vysoce silné oceli v klíčových oblastech, spolu s lehkým předním odpružením a s nastavením vícenásobných spojů vzadu. Je možné si i vybrat vzduchové odpružení, které "reaguje na podmínky na silnici" a Tesla říká, že Model S dostane rozložení váhy 50/50 s nízkým těžištěm.

Přístrojová deska je vyrobena z banánového listu (zcela vážně) a 60% povrchu sedadel je recyklovatelných, zatímco 17 palcový dotykový monitor řeší média, satelitní navigaci, telefon, ovládání kabiny a data o vozidle. Pokud byste měli malé děti, tak se dá zavazadlový prostor přeměnit na dvě extra malé sedadla, což promění Model S na 5+2. Když je nepoužíváte a sklopíte je, budete mít celkový odkládací prostor po celém autě ve velikosti 1,1 m3.

Ceny v USA začínají na 890 000 korun za základní model (s dojezdem 260 km), kolem 1 070 000 korun za Model S s dojezdem 370 km a téměř 1 250 000 korun za verzi s dojezdem 485km. Konečné ceny budou oznámeny koncem tohoto roku.

Napiš co si myslíš

Komentáře

Jsi fanda Top Gear a Grand Tour? Právě pro Tebe jsou určity tyto trička s originálními motivy!

►Nová kolekce triček na eshopu zde!◄

banner