Teewave AR.1


Tak tohle je dámy a pánové, Teewave AR.1. Sportovní auto čistě na elektrický pohon, které váží méně než Lotus Elise, má jen dvě sedadla a zní jako mikrovlnná trouba.

AR.1 je prototyp, ale plně funkční s pohonem na zadní kola. Elektrický sportovní automobil navržený společností Gordone Murray, ktera byla zvolen specialisty na karbonová vlákna, Toray Industries, aby pomocí svých hraček, které jsou také "atraktivní", sestrojili vůz budoucnosti. Celá skořápka je hlavně tvořena z uhlíkových vláken, které přispívají k celkové pohotovostní hmotnosti 850 kg, včetně 240 kg baterie.

Zdroj elektrického hnacího ústrojí je z "komerčních elektrických vozů, které jsou v současné době na prodej" (neboli Mitsubishi i-MiEV)), ale s "jedinečnou architekturou elektrické a řídící jednotky", vyvinuté společností Murray. Automobil jako takový, produkuje 63bhp 133 liber a točivého momentu z klidu a to díky tomu, že je štíhlé tělesné hmotnosti. Dále tu máme "výkonnostní cíle", 0 - 50 km/h za 4,4 sekund, 0 - 100 km/h za 11,4 sekundy a maximální rychlost 150 km/h.

Doba nabíjení baterie trvá šest hodin a Murray si „myslí“, že z něho vychází 31.4g/km CO2, díky "japonskému energetickému mixu". Murray věnoval "velkou pozornost", nízko položenému těžišti a nastavení odpružení, díky kterému prohlašují, že jízda a řízení je výborné. Rádi bychom mu asi věřili. Koneckonců navrhl McLaren F1, a to nebylo tak špatné, že?

Celá věc trvala pouhých devět měsíců, od konceptu, až po dokončení prvního prototypu sportovního vozu. Co říkáte, líbí se vám?

Napiš co si myslíš

Komentáře

Jsi fanda Top Gear a Grand Tour? Právě pro Tebe jsou určity tyto trička s originálními motivy!

►Nová kolekce triček na eshopu zde!◄

banner