Tažné zařízení má široké uplatnění. Jaké druhy existují?

Tažné zařízení má široké uplatnění. Jaké druhy existují?

Pokud si pořizujete automobil, zřejmě vás zajímá, jakým vybavením disponuje. Při výběru vozidla vás však asi nenapadne zeptat se, zda má mimo jiné i tažné zařízení, zejména pokud ho tak často nepoužíváte. I když naštěstí se jedná o vybavení, které je možné dokoupit dodatečně. Jestliže jste si tedy koupili přívěsný vozík, abyste na něm sem tam převezli stavební materiál, nábytek či jiné věci, bez tažného zařízení se neobejdete. V následujících řádcích vám prozradíme, jaké jeho druhy existují.

Současný trh s tímto sortimentem je vskutku rozmanitý, tudíž určitě najdete řešení, jež vyhoví vašim potřebám a požadavkům. Jestliže plánujete využívat tažné zařízení docela často, vyplatí se investovat do pevné varianty. V opačném případě si vystačíte s odnímatelnou alternativou.

Jaké druhy existují?

Potěší vás široká nabídka, přičemž tažné zařízení jako takové se pyšní dlouhou životností a vysokou nosností. Šetřit na takovém doplňku pro vašeho plechového miláčka se rozhodně nevyplácí, protože je důležité, aby tažné zařízení splňovalo všechno, co od něj požadujete, abyste se nemuseli nikterak omezovat.

Pevná tažná zařízení

Jako první se nabízí pevná tažná zařízení, jež se připevňují pevnými čepy. Výhodou je, že na takové provedení bez problémů nainstalujete i nosič kol. Používá se hlavně v případě, že často taháte vozíky, přívěsy a podobně. Pozor, při parkování musíte brát v potaz, že máte vzadu tažné zařízení.

Odnímatelná tažná zařízení

Druhou variantou je odnímatelné provedení. Jak už samotný název napovídá, takové tažné zařízení se připevňuje odnímatelným čepem. Počítejte však s tím, že na něj nemůžete dát nosič kol, ale zase tažné zařízení odmontujete, když ho zrovna nepotřebujete, a tak si nemusíte dávat pozor při parkování.

Napiš co si myslíš

Komentáře

Jsi fanda Top Gear a Grand Tour? Právě pro Tebe jsou určity tyto trička s originálními motivy!

►Nová kolekce triček na eshopu zde!◄

banner