Svědomitá péče o lak zajistí vozu trvalou krásu. Přečtěte si, jak na to!

Svědomitá péče o lak zajistí vozu trvalou krásu. Přečtěte si, jak na to!

Máte své auto rádi? Pak byste neměli podcenit pravidelnou péči o lak, protože jedině tak mu zajistíte dlouhodobě pěkný vzhled, efektní lesk a výraznou barvu. Vozidlo, o které je řádně postaráno, vypadá skvěle i po letech a fakt, že už nějakou dobu nepatří k horkým novinkám, mu nijak neubírá na kráse. Naopak sklidíte obdiv okolí a nejedno poplácání po ramenou. Stačí, když dodržíte následující zásady.

Základem je ruční mytí

V prvé řadě zapomeňte na nešetrnou automyčku. Přestože vám bude její provozovatel tvrdit, že se laku vašeho plechového miláčka nemůže nic stát, opak je pravdou. A když automyčkou projedete dvakrát do měsíce, zanedlouho vám zbudou oči pro pláč. Ruční mytí je mnohem šetrnější, ale přesto můžete udělat několik zásadních chyb.

Nepoužívejte k mytí houbu, ačkoliv s ní jde mytí od ruky. Lak ji v lásce nemá, protože na něm zanechává drobné škrábance. Na první pohled nejsou vidět, ale zkuste se podívat na přímém slunci... Raději si pořiďte žínku z mikrovlákna, třeba se střapci, případně se chopte vysokotlakého čističe.

Častou chybou je používání jen jednoho kbelíku s vodou. Připravte si dva – v prvním budete žínku máchat od větších nečistot a v druhém ji propláchnete čistou vodou s šamponem. Dva kbelíky zajistí, že na žínce nezůstanou drobná zrnka prachu, která by mohla lak poškrábat.

Co se týče čistících prostředků, ty na čištění nádobí nechte v kuchyni. Přípravky typu Jar nebo Pur se jeví jako levná a efektivní možnost, ale paradoxně čistí až moc do hloubky. Znamená to, že odstraní také starý vosk, což nechcete. Šetrná autokosmetika je jednoznačně lepší volbou. Konkrétně například přípravky značek Sonax a Mafra.

Měli byste si uvědomit, že auto nemyjete jen proto, abyste zapůsobili na okolí, ale především pro udržení dobré kondice. Neopomíjejte části, které nejsou vidět, a zaměřte se na podběhy, kde se usazuje bláto, listí i jiné nečistoty. Dále pak na vnitřní prahy dveří, okolí víka nádrže a podobná nenápadná zákoutí.

Vosk pro lepší lesk a ochranu

Díky vosku se bude vaše auto více lesknout, a navíc přibude ještě jedna ochranná vrstva. Proces voskování je časově náročný, ale stojí za to. Dejte si však pozor na dodržení správné techniky, v opačném případě nebude výsledek nijak valný.

Vozidlo nevoskujte příliš často a vždy tam, kde není vystaveno vysoké teplotě a víření prachu. Jakmile bude hotovo, nechte vosk dostatečně dlouhou dobu zaschnout a poté zbytky setřete vlhkým hadříkem. Svědomitě nanesená vrstva vosku ochrání lak po několik dlouhých měsíců.

Kde seženete kvalitní autokosmetiku levně?

Značkovou autokosmetiku pro čištění a ochranu karoserie najdete v nabídce specializovaného prodejce auto77.cz. V nabídce nechybí autošampony, brusné pasty, leštící spreje a pasty, čističe samolepek a asfaltu, ochranné vosky a další přípravky. Mimo to také široké spektrum příslušenství a doplňků - střešní nosiče na kola, ofuky oken, autochladničky a další.

Napiš co si myslíš

Komentáře

Jsi fanda Top Gear a Grand Tour? Právě pro Tebe jsou určity tyto trička s originálními motivy!

►Nová kolekce triček na eshopu zde!◄

banner