Suzuki SX4 S-Cross – oblíbený crossover v novém

Suzuki SX4 S-Cross – oblíbený crossover v novém

Pokud patříte k fanouškům automobilů a nenecháte si ujít žádnou novinku, jistě vám minulý rok neunikla premiéra nového Suzuki SX4 S–Cross. Suzuki tento nový model představila na jaře 2013 na autosalónu v Ženevě.  Ten, kdo se s modelem SX4 již setkal, jistě nám dá za pravdu, že se jedná o opravdu povedený vůz. Model SX4 se vyrábí již od roku 2005 a našel si spoustu příznivců. Zprvu vše nasvědčovalo tomu, že SX4 S–Cross nahradí oblíbenou „SX4ku“. Nakonec je ale vše jinak.

Suzuki Sx4 S–Cross se vzhledově drží osvědčené linie svého předchůdce, nicméně tvůrci zde provedli mnohá vylepšení nejen estetického rázu. Na první pohled nepřehlédnete širší rozvor karoserie a to o plných 100 mm. Milovníky výstředností potěší výrazné přední světlomety, které dávají vozu charakteristický vzhled.

Suzuki také zvýšilo bezpečnost vozu a to díky rozsáhlejšímu použití vysokopevnostní oceli a sedmi airbagům. Všechna tato vylepšení Suzuki přinesla celých 5 hvězd v testech EuroNCAP.

Pokud se přesuneme z exteriéru do interiéru, jistě potěší více prostoru pro posádku na zadních sedadlech. Nečekejte ale, že se zde budou cítit 3 dospělí pohodlně. Suzuki zapracovala také na objemu zavazadlového prostoru, který nyní čítá rovných 430 litrů a dává mu velkou výhodu před konkurenčními modely.

Pokud máme hodnotit kvalitu provedení interiéru a použité materiály, musíme zde Suzuki opět pochválit. Proti původnímu modelu zde byl udělán opět krok kupředu. Interiér se drží stylu, na který jsme zvyklý. Jednu věc ale musíme Suzuki vytknout a to ovládání palubního počítače. Přepínání údajů kolíčkem není moc praktické a známe mnohem praktičtější řešení.

Jistě vás také bude zajímat motorizace testovaných vozů. Závodní vlastnosti zde nečekejte, oba motory jak benzinový tak dieselový jsou vhodné spíše pro pohodlné přemísťování než ke sportovní jízdě. Spotřebu čekejte u benzínové verze při vyvážené a klidné jízdě kolem 7 litrů na 100 kilometrů. Diesel je cca o 1,5 litru na 100 kilometrů úspornější.

Pokud vás vlastnosti Suzuki SX4 S–Cross zaujaly,  Brněnský CanoCar nabízí aktuálně výprodej za skvělé ceny. Objednejte si testovací jízdu a vyzkoušejte si Suzuki na vlastní kůži.

Napiš co si myslíš

Komentáře

Jsi fanda Top Gear a Grand Tour? Právě pro Tebe jsou určity tyto trička s originálními motivy!

►Nová kolekce triček na eshopu zde!◄

banner