Srovnáváme možnosti financování nejen nového vozidla

Srovnáváme možnosti financování nejen nového vozidla

Přemýšlíte nad nákupem nového vozu a nemáte dostatečnou hotovost? Zvažujete dostupné finanční produkty a neorientujete se ve velkém množství nabídek? Tak právě pro vás je určen dnešní článek. Vyznat se ve složité "džungli" půjček, leasingů a úvěru je nadlidský úkon a bohužel i malá chyba a nepozornost může zkazit radost nad koupi nového vozu. Mluvit budeme také o operativním leasingu, který může být zajímavou formou pořízení vozu zejména pro podnikatele.

Leasing a úvěr

Hlavním rozdíl mezi leasingem a úvěrem spočívá v tom, že u leasingu se stáváte majitelem vozu až po splacení všech splátek.  U úvěru jste majitelem okamžitě.  Oba typy financování mají své výhody a nevýhody. V Čechách je ale jistě mnohem využívanější forma úvěru.
Z oficiálních čísel UNICREDIT BANK je poměr 3:2 ve prospěch úvěrů.  Důvodem může by také fakt, že finančně se oba produkty neliší a rozdíly ve splátkách u menších aut jsou v řádech stokorun.

Výhody v případě úvěru jsou pak zřejmé. Ve většině případu můžete úvěr splatit kdykoliv v průběhu smlouvy. Vlastnictví vozidla Vám také umožňuje prodat vozidlo kdykoliv budete chtít.

Každopádně v obou případech vždy doporučujeme pečlivě prostudovat parametry. Mnohé  cenově výhodné nabídky vozů jsou podmíněny právě financováním kupní ceny úvěrem nebo leasingem. Výsledná cena vozu tak může ve výsledku výrazně převýšit údajnou slevu.

Operativní leasing může být skvělou alternativou

Mnoho podnikatelů si dnes volí pro  pořízení svého vozidla takzvaný operativní leasing. Tento způsob financování má mnoho předností. Zásadní charakteristikou je, že vozidlo máte v dlouhodobém pronájmu a ani po vypršení sjednané doby nepřipadá do vašeho vlastnictví.

Zkusme si tedy definovat výhody operativního leasingu:

  • Keasing je zaměřen na užívání vozidla, ne na jeho vlastnictví. Je tedy mnohem výhodnější pro daňové odpočty.
  • Měsíční splátka se nemění po celou dobu smlouvy.
  • Po vypršení leasingového cyklu(3-4 roky) vozidlo vracíte a dostáváte nové.
  • Provozovatel platí pojištění vozidla. Za provozovatelem jde veškerá administrativa.

Základní mantrou operativního leasingu je sejmout z vás starosti o firemní vozidla a věnovat se svému podnikaní. Pokud se vám princip operativního leasingu líbí, firma LeasePlanGo vám poskytne všechny potřebné informace.

Napiš co si myslíš

Komentáře

Jsi fanda Top Gear a Grand Tour? Právě pro Tebe jsou určity tyto trička s originálními motivy!

►Nová kolekce triček na eshopu zde!◄

banner