Škoda Yeti – Celkový verdikt

Škoda Yeti – Celkový verdikt

Škoda Yeti
Dobře stavěný, slušně řiditelné, ekonomické a praktické - je toho hodně. Podívejte se na Qashqai, Škoda mu stojí po boku.

Pohodlí

Jako každý vůz tohoto tvaru a velikosti má Yeti drsné odpružení, to znamená, že před retardérem je lepší si přibrzdit a že jízda není příliš houpavá, ale klidná.

Výkon

K dispozici je 1.2 a 1.8 litrový benzin TSI a 2,0 litrový diesel buď se 110, 140 nebo 170 koňmi. Top Gear se zatím projel jen se 1.2 litrovou přeplňovanou jednotkou uzavřenou na sedmi-rychlostním DSG boxu. Je to malá velká kombinace: efektivní, rychlé a tiché. Přesto, že je malý, nemáte pocit, že krátí na síle, i když by mohl začít bojovat s velkým zatížením.

Stylovost

Překvapivě stylové ... na rodinné auto.

Kvalita

Uvnitř knoflíky, deska a číselníky jak známe z jiných vozů VW Groupy a jsou předvídatelně dobře poskládané.

Manipulace

Dokáže ukázat, že drží tempo a že to umí valit zatímco se opírá o vysoké postranní sloupy. Ovládá se lépe než Qashqai, což je něco, ale ani jeden z nich nemáte řídit rychle.

Praktičnost

Je tu spousta místa i pro pět cestujících a maximální zavazadlový prostor o 1 760 litrech je obrovský. Ale jsou to variabilní sedačky, co na nás nejvíce zapůsobilo. Dají se skládat, obracet a vyjímat jako v Roomsteru. Yeti ztrácí jen 20 litrů na jeho sourozence v sekci MPV a přesto, že je větší auto, protože střecha Roomsteru je nižší, je 20 litrů jen pár odnošených tašek.

Přečtěte si také Top Gear jízdu se Škodou Yeti

Napiš co si myslíš

Komentáře

Jsi fanda Top Gear a Grand Tour? Právě pro Tebe jsou určity tyto trička s originálními motivy!

►Nová kolekce triček na eshopu zde!◄

banner