Jak ušetřit na povinném ručení

Jak ušetřit na povinném ručení

Povinné ručení je jedním z pravidelných výdajů, které každý řidič důvěrně zná. Rok co rok je potřeba ručení prodloužit a mnohdy to není platba zrovna nejmenší. V dnešní článku si povíme, proč vlastně povinné ručení potřebuji, co ovlivňuje jeho výši a jak je možné ušetřit. Na konec si ukážeme, že vše je možné vyřídit také online v klidu domova a hlavně porovnat napříč různými pojišťovnami. Expertem na sjednání tohoto druhu pojištění je server srovnator.cz.

K čemu vlastně povinné ručení potřebuji?

Můžete se rovněž setkat s pojmenováním "pojištění odpovědnosti z provozu vozidla". Toto druhé synonymum nám již velmi přesně napovídá, k čemu toto pojištění slouží. Dalo by se tedy říci, že hlavním úkolem pojištění odpovědnosti provozu vozidla je pojistná ochrana zdraví a majetku třetích osob, kterým byla způsobena újma zapříčiněna majitelem vozidla. Je nutné si také uvědomit, že pojištění se nevztahuje na škodu, která vznikla viníku autonehody. K řešení škody na vlastním vozidle slouží pojištění havarijní.

Povinné ručení

Povinné ručení

Kolik zaplatím každý rok?

Povinné ručení není platbou fixní. Pro jeho výpočet slouží 4 pilíře, které mohou znatelně ovlivnit jeho výši:

  • Druh vozidla. Cena povinného ručení bude jiná při pojištění mopedu a při pojištění rozměrného tahače. Pojišťovny se tak chrání před faktem, že mopedem při nehodě pravděpodobně způsobíte mnohem vyšší škody než většími vozy.
  • Obsah motoru. Zjednodušeně řečeno, čím silnější vůz pojišťujete, tím vyšší bude platba. Ze statistik pojišťoven je patrné, že rychlejší a silnější vozy se podílejí na vzniku dopravních nehod mnohem více, než vozy s menším objemem motoru.
  • Vaše řidičská historie.  Pojišťovny velmi bedlivě sledují, jak si na silnicích počínáte.  Pokud jezdíte bez nehod, můžete počítat s tím, že při sjednání pojištění dostanete významné bonusy. Pokud jste naopak "pirát silnic", pojištění se vám pravděpodobně prodraží.
  • Účel vozidla. Pojištění ve svých výpočtech také zohledňují účel využití vozidla. Je-li vozidlo využito k běžnému provozu, nebo se jedná o vozidlo sloužící k záchranným akcím.

Mám povinné ručení, ale chtěl bych ušetřit?

Každá pojišťovna má nastaveny jiná kritéria  pro výpočet.  Vzniká tedy významný prostor pro srovnávače povinného ručení, které sofistikovaně monitorují proměnlivý trh s pojištěním a nabízejí  motoristům skvělé služby.

Prohlédněte si, kolik průměrně ušetří zákaznici srovnávače cen:

Jedním z takových projektů je uspory.cz. Pokud si nejste jistí,  jestli vaše aktuálně sjednané pojištění  je opravdu nejvýhodnější, doporučujeme využít porovnání povinného ručení.

Vše můžete také vyřídit po telefonu.  Zákaznické služby jsou opravdu na nejvyšší úrovni.

840 877 877

Něco málo závěrem

Nebojte si využít srovnání povinného ručení nebo srovnání havarijního pojištění a zjistit, zda-li platíte opravdu jen to nutné. Vyznat se ve finančních produktech pojišťoven a bankovních domů je nad síly každého z  nás a proto doporučujeme využít služby specialistů.

Napiš co si myslíš

Komentáře

Jsi fanda Top Gear a Grand Tour? Právě pro Tebe jsou určity tyto trička s originálními motivy!

►Nová kolekce triček na eshopu zde!◄

banner