Rychlé odhlučnění celého auta u 2din.cz – kolik času to zabere?

Rychlé odhlučnění celého auta u 2din.cz – kolik času to zabere?

Mnoho majitelů osobních vozů se rozhoduje pro kompletní odhlučnění celého vozu, které výrazně zlepší komfort a požitek z jízdy pro řidiče i všechny pasažéry. Nižší úroveň hluku v kabině zjednodušuje komunikaci mezi cestujícími, handsfree hovory jsou čistší a srozumitelnější, řidič se může lépe soustředit a hudba reprodukovaná audiosystémem vozu zní bez rušivých zvuků a vibrací výrazně lépe. Pro nové i starší vozy je odhlučnění procesem, který jízdu v nich pozvedne na vyšší úroveň. Co je proto ale třeba udělat? A jak dlouho takové úpravy zaberou?

Kompletní odhlučnění vozu

Hluk do interiéru proniká několika cestami a způsoby. Pokud je naším cílem skutečně komplexní odhlučnění vozu, je třeba se postarat o všechny dveře (včetně třetích či pátých), kapotu a motorový prostor, podběhy všech kol i karoserie, kompletní podlahu i zavazadlový prostor. Právě takovouto kompletní úpravu vozu má ve svém portfoliu pod označením Premium i společnost 2din.

 

Postup úprav

Každá část vozu se na celkovém hluku v kabině podílí specifickým způsobem, a tak je také k jejímu odhlučnění přistupováno. Skrze kapotu vozu proniká hluk motoru a k hluku negativně přispívají i její vibrace. Nejprve se proto aplikuje antivibrační materiálStp Black Gold a jako druhá vrstva slouží termoakustický materiálAccent 10.

Postup

Postup

Podběhy kol jsou odizolovány pomocí antivibračního materiálu Black Silver a protihlukové vrstvy Neoprene 6. U kovového podběhu karoserie jde především o zamezení vibracím, aplikovány jsou zde materiály Bomb Aero a Black Gold.

3.-Podběhy-kol-jsou-odizolovány-pomocí

Podpěry kol a izolace

Odhlučnění dveří je speciálně důležité pro zlepšení zvuku reproduktorů, které jsou v nich umístěny. Použito je několik vrstev, na vnější část patří již zmíněný Black Gold a termoakustický Accent 10, na vnitřní stranu dveří a tapecírunk se lepí vrstvy materiálu Black Silver a použita je i zvuková izolace Biplast 10.

4.-Odhlučnění-dveří-je-speciálně-důležité-pro-zlepšení-zvuku-reproduktorů

Odhlučnění dveří

Pro odhlučnění zavazadlového prostoru, které je v balíčku Premium také zahrnuto, je potom používána kombinace materiálů Black Gold, Bomb Aero a Biplast 20, na třetí nebo páté dveře potom antivibrační Aero spolu s termoakustickým Accent 10.

V rámci balíčku Premium je zpevňována i podlaha, konkrétně je použita vrstva Black Gold.

Jak dlouho kompletní odhlučnění trvá?

Obecně platí, že na realizaci balíčku Premium pracuje v případě běžného, sériového auta jeden technik zhruba 25 hodin. V naší firmě na odhlučnění vozu pracují vždy dva technici a trvání prací tak lze zkrátit na polovinu. Zákazník tak může počítat s 12-13 hodinami prací na kompletním odhlučněním vozidla.

Výsledkem těchto úprav, pokud jsou provedeny – tak jak je u 2din.cz samozřejmostí – správně a kvalitně, je snížení hluku v kabině až o padesát procent.

Napiš co si myslíš

Komentáře

Jsi fanda Top Gear a Grand Tour? Právě pro Tebe jsou určity tyto trička s originálními motivy!

►Nová kolekce triček na eshopu zde!◄

banner