Richard Hammond už zase řídí a řádí!

Richard Hammond už zase řídí a řádí!

Richard Hammond se již opět vrátil za volant! Náš oblíbený moderátor se po vážné automobilové nehodě zcela uzdravil a už zase zvesela řídí.

Nehoda, při níž málem uhořel, se odehrála letos v červenci při natáčení dalšího dílu Grand Tour.

Hammond se sporťákem Rimac Concept One nezvládl v rychlosti 177km/h zatáčku, letěl desítky metrů vzduchem a několikrát se převrátil. Sporťák Rimac Concept One, který má výkon přes 1200 koní nakonec úplně shořel. Hammond měl neskutečné štěstí, protože si z nehody odnesl jen drobná poranění a zlomenou nohu.

Na vyjížďce se svým Fordem Mustang

Od nehody uběhly sotva dva měsíce a naše dítko štěstěny je opět za volantem. Richard vytáhl z garáže svůj starý Ford Mustang a vyrazil na projížďku. Video z projížďky uveřejnil na svém fanouškovském serveru DriveTribe. Na videu je zřejmé, jak moc ho jízda baví!

Bylo to lepší, než moje první jízda, když mi bylo pouhých sedmnáct!

Těžkou hlavu však mají pořadatelé závodu do vrchu ve švýcarských Alpách, kde se zmíněná nehoda stala, protože nejspíš nedodrželi pravidla FIA ohledně povinného závodního vybavení vozidla, které jede v závodě. Alespoň to tvrdí policie a švýcarské automobilové federace Auto Sport Schweiz. Dle jejich vyjádření neměl Richardův sporťák na trati vůbec co dělat. Nejvíce to odnesl ředitel závodu a jeho tři nejbližší spolupracovníci, kteří přišli na půl roku o licenci na pořádání těchto závodů. Navíc obdrželi pokutu ve výši 5000 švýcarských franků, tedy cca 125 tisíc korun, kterou musí uhradit. Sám Richard Hammond se k nehodě ani k následné pokutě nevyjádřil.

Napiš co si myslíš

Komentáře

Jsi fanda Top Gear a Grand Tour? Právě pro Tebe jsou určity tyto trička s originálními motivy!

►Nová kolekce triček na eshopu zde!◄

banner