Richard Hammond se vrací

Richard Hammond se vrací

Hammond is back
Tento víkend zasáhne obrazovky další melouch. Richard je zpět, aby se koukl pod kapotu globálním základům vynikající inženýrské práce.

První epizoda z třetí série Inženýrství (Engineering Connections), se zabývá Dubají a hotelem Burj Al Arab, o kterém se jako o prvním na světě hovoří jako o 7-hvězdičkovém hotelu.

Burj Al Arab je světově nejvyšší a nejvýrazněji tvarovaný hotel – 320 metrů vysoký arabský Tower. Do výšky roste z uměle postaveného ostrova, vzdáleného 300 metrů od pobřeží. Tyto ostrovy a stavby na nich, se chlubí jako nejvíce rozeznatelné stavby světa a jsou to ikony Dubaje.

Burj Al Arab je high-tech palác, který funguje téměř celý na dálkové ovládání. Na dálkové ovládání jsou zde věci jako ovládání světel, dveří, závěsů i klimatizace. Richard také odhalil tajemství mimořádné a nepřirozené vodní fontány.

Konstrukce ostrova však byla největší výzvou. Ochránit ho před dvoumetrovými vlnami, volá po námořní obraně. Richard následně demonstruje sílu docela malinkaté vlny na konferenčních stolcích. Vlna na ně udeří ze dvou metrů. Jeden stolek bez ochrany a druhý stolek se spoléhá na systém ochrany nábytku, inspirovaný obranými silami moře Burj. Ke stolku přivázaná pneumatika následně pohlcuje ničivou energii vlny.

Také budování v extrémním horku pouště, představuje nemalé problémy a to kvůli expanzi oceli. 85 metrové ocelové vazníky v hotelu Exoskeleton, jsou namontovány díky důmyslnému řešení inspirované motorovou vačkou – rotační mechanizmus, který tlačí na ventil buď výstředně, nebo mimostředně. Byla tedy použita chytrá rotující upevnění, což umožnilo stavbařům pohybovat spojovacím kolíkem mimostředně, dokud se dvěma otvory nespojí.

Pořad začíná tuto neděli, tedy 8. května v 19:10 na BBC2. Pokud se zkusíte mrknout a bude se Vám líbit? Zanechte koment a podělte se o dojmy.

Napiš co si myslíš

Komentáře

Jsi fanda Top Gear a Grand Tour? Právě pro Tebe jsou určity tyto trička s originálními motivy!

►Nová kolekce triček na eshopu zde!◄

banner