Repro podložky MDF – k čemu slouží a jak pomohou?

Repro podložky MDF – k čemu slouží a jak pomohou?

Pro mnoho řidičů je kvalitní poslech hudby linoucí se z reproduktorů audiosystému jedním z nejdůležitějších parametrů, dle kterých hodnotí jízdní komfort. Většina sériových vozů střední střídy ale nesplňuje požadavky opravdových milovníků špičkové reprodukce zvuku a ti tak musí přistupovat k menším či větším úpravám vlastního audiosystému i některých parametrů vozu jako takového. Mezi ty patří především kvalitní odhlučnění interiéru auta v podobě izolace kapoty a motorového prostoru, podlahy či vytlumení dveří. Právě posledně jmenovaná úprava je potom velmi často spojena i s výměnou originálních reproduktorů za reproduktory kvalitnější, plně odpovídající požadavkům majitele vozu. Při této výměně se však vzhledem k odlišným rozměrům originálních a nově instalovaných reproduktorů pravděpodobně neobejdeme bez redukce v podobě MDF podložek. O co přesně jde a k čem slouží?

Vytlumení dveří a výměna reproduktorů

Proces vytlumení dveří spočívá v aplikaci antivibračních a protihlukových materiálů. Téměř ve všech případech je však vhodné spojit vytlumení dveří s výměnou reproduktorů. Ať již vám nevyhovuje kvalita a čistota reproduktorů, které jste získali společně s novým vozem nebo začínáte pociťovat chrastění nebo ztrátu výkonu u starších reproduktorů, je čas pustit se do jejich výměny.Při výběru nových modelů je třeba věnovat pozornost výkonu RMS, impedanci a citlivosti. Nejste-li si jisti, nechte si poradit u odborníků a budete tak mít jistotu, že za své peníze získáte skutečně kvalitní výrobek.

1.-Vytlumení-dveří-a-výměna-reproduktorů

Vytlumení dveří a výměna reproduktorů

Ve chvíli, kdy máte nové reproduktory k dispozici, nastane čas na samotnou jejich výměnu za reproduktory původní. Ponechme v tomto textu stranou kabeláž a připojení a soustřeďme se na jednu specifickou část montáže, která nás čeká. Každý vůz používá unikátní uchycení reproduktorů, které samostatně prodávané aftermarket modely logicky nemohou reflektovat. Je proto nasnadě, že ke slovu musí přijít nějaký typ redukce, která odstraní problém s odlišnými rozměry nových reproduktorů.

Redukční podložky

Redukční podložky se na trhu vyskytují buď v podobě plastových adaptérů, nebo takových, které jsou vyrobeny z materiálu označovaného jako MDF. Jedná se o pevné lisované dřevo, a ačkoliv má oproti plastu nižší životnost (např. při častých výměnách reproduktorů dochází ke ztrátě pevnosti spojení v závitech), je MDF považován za výrazně kvalitnější materiál, neboť je pevnější, a navíc umožňuje dodatečné úpravy. Současně díky své struktuře a akustickým vlastnostem vytváří částečně ozvučnici reproduktoru. V některých případech se mohou objevit i náhražky z dřevotřísky či překližky, v porovnání s MDF adaptéry mají ale citelně horší zmíněné akustické vlastnosti.

2.-Redukční-podložky

Redukční podložky

Výměna reproduktorů spojená s vytlumením dveří může výrazně zlepšit kvalitu reprodukovaného zvuku ve voze. Když se pro tyto úpravy rozhodnete, nezapomeňte ani na MDF redukční podložky, na finálním efektu se podílí výrazně!

Napiš co si myslíš

Komentáře

Jsi fanda Top Gear a Grand Tour? Právě pro Tebe jsou určity tyto trička s originálními motivy!

►Nová kolekce triček na eshopu zde!◄

banner