Renaultu Captur – Koncept

Renaultu Captur – Koncept


Koncept Renaultu Captur odhalen

Renault představil koncept svého sportovního crossoveru ještě před jeho oficiální premiérou na autosalónu v Ženevě. Jestli byl DeZir parádní vášnivá holka na jednu noc, tohle je zralá mamina od dvou dětí: seznamte se s Renaultem Captur.

I když je považovaný spíše za dvojku, co se týče nové firemní filozofie Renaultu, navazuje Captur na dech beroucí vášeň koncept Reanultu Renault DeZir se dvěma místy – pro řidiče a spolujezdce. Takže jestli uvažujete o dítěti, budete se muset po nějakém vhodném řešení poohlédnout v Ikei.

Designéři Renaultu si při návrhu Capturu evidentně představili sprintera ve startovních blocích. Celkový vzhled nakonec připomíná ochranné prostředky, používané při extrémních sportech. Nejvíce helmu.
Zůstala mu tvář DeZiru a přidala se dnes již obvyklá karoserie terénního coupé, což z něj dělá praktičtější vůz. 22ti palcová kola, vertikální otevírání dveří a odnímatelná střecha, to vše zanechává zajímavý, i když trochu hrozivý pocit.

Interiér je tvořený jakýmsi systémem napnutých provazů na principu houpací sítě, kdy zadní část voru můžete dle potřeby proměnit v relaxační centrum, úložný prostor nebo dvě klasická sedadla.
Pod kapotou Capturu se skrývá twin-turbo motor o objemu 1,6 litrů s výkonem 160 koní. Další alternativou je 1,9 dCi s udávanými 99g CO2 na kilometr. Oba dva s mechanickou uzávěrkou diferenciálu a se systémem Visio. Kamera na předním skle předává informace centrální obrazovce ve voze a pomáhá řidiči například varováním před dopravními komplikacemi, ženami za volantem a podobně…

Tak jak vás tento konkurent Nissanu Juke přesvědčil?

Renault Captur concept

Napiš co si myslíš

Komentáře

Jsi fanda Top Gear a Grand Tour? Právě pro Tebe jsou určity tyto trička s originálními motivy!

►Nová kolekce triček na eshopu zde!◄

banner