Recenze: Nový Ford Mustang V8 Convertible 2016

Recenze: Nový Ford Mustang V8 Convertible 2016

Seznamte se.  Manuální řazení a  osmiválcový motor, to jsou hlavní zbraně, se kterými přichází na scénu kabrio verze nového Fordu Mustang. Je opravdu sexy!

Tak jak tedy?

Pro začátek, je opravdu velký. S délkou 4,8 metru, šířkou 1,9 metru a váhou 1786 kilo to není žádný drobeček. Pro srovnání BMW 5 je na tom velmi podobně. Pokud si vezmeme, že mluvíme opravdu o 2+2 sestavě, kdy na zadní sedadla posadíte s pohodlím jen malé děti nebo zavazadla, je to na pováženou.

Ford Mustang cabrio 2016

Ford Mustang cabrio 2016

Stále je tady ale otázka kvality interiéru. Nastoupíme dovnitř, a opravdu se nebudeme cítit tak komfortně tak jak bychom chtěli. Budeme remcat, podobně, jako jsme to dělali u kupé.

Není to žádná katastrofa, ale recenze by nebyla kompletní, kdyby jsme to nenapsali. Myslíme si, že v roce 2016 by se prostě mohl Ford více snažit.

Proboha, řekněte mi taky něco o střeše

Odepnete ji manuálně pomocí rukojeti na střeše, a složíte ji dozadu. Opravdu to nezabere mnoho času a ve chvíli máte celou oblohu jen pro sebe.

Třepání střechy ve větru není opravdu problém. Samozřejmě se střechou na hoře je to trochu více znatelné. Jelikož se jedná o soft-top, je to očevánané.

Nový Ford Mustang 2016

Nový Ford Mustang 2016

Jak se vlastně nový Ford Mustang  cabrio řídí?

Určitě není tak ostré jako kupé. A řízení? Je decentní, ale není nejpřesněji seřízeno.

A jaký z něj máme dojem?

Má velké srdce, a je přátelský. Samozřejmě ,na mokré silnici, pokud to přeženete, tak jej s pětilitrovým V8 motorem dostanete z formy. Pokud jízdu ale uklidníte, stane se jízda s Mustangem opět potěšením pro vás i svět kolem.

A s jakou cenuo půjde do prodeje?

Cena vozu snad nepřesáhne 1.200.000 Kč. Na to že za tuto cenu získáte Mustang V8 cabrio se spoustou hraček to není vůbec špatné. A navíc je tady jedna věc k nezaplacení, při projížďce v létě po venkově vám vždy vykouzlí  lehce přezíravý úsměv na tváři...

ford_mustang_cabrio3 ford_mustang_cabrio4 ford_mustang_cabrio5

Napiš co si myslíš

Komentáře

Jsi fanda Top Gear a Grand Tour? Právě pro Tebe jsou určity tyto trička s originálními motivy!

►Nová kolekce triček na eshopu zde!◄

banner