Půjčka na auto? Není problém, vybere si každý

Půjčka na auto? Není problém, vybere si každý

Toužíte po dokonalém voze, ale vaše konto vám nedovolí pořídit si ho za ušetřené peníze? Není třeba zoufat, jelikož možností, jak nový automobil získat, je více než dost. Pokud budeme konkrétnější, podívejme se na klasické půjčky na auto. Tedy na účelové úvěrové produkty, které jsou určené právě k financování vašeho automobilu. Pokud jste podnikatelem nebo firmou, může být celkem dobrou možností klasický firemní leasing. Jestliže jste běžným občanem, nemusíte zoufat, jelikož i pro vás je připravena nabídka, která určitě nezklame. Pokud se podíváme konkrétně, tak účelové půjčky na auto nadchnou hned několika výhodami. Sem patří:

  • Široká škála nabízených částek
  • Jednoduché a rychlé vyřízení
  • Možnost pořízení nového a ojetého vozu

V praxi vše funguje tak, že získáte peníze, za které si koupíte daný automobil. Ihned se stanete jeho majitelem a můžete sami rozhodovat třeba o pojistkách a dalších věcech. Co však často bývá povinností, to je nutnost zaslání technického průkazu úvěrové společnosti, nebo bance – podle toho, kde si peníze vezmete. Ne vždy to ale takto jednoduše funguje, jelikož v některých případech nastává podobný stav, jako u leasingu. S tím souvisí to, že majitelem vozu je úvěrová společnost.

Peníze mohou nabídnout i neúčelové půjčky

Druhou možností, jak získat automobil i bez peněz, je možnost vzít si neúčelovou půjčku. Pokud se na ni podíváme blíže, je hlavním lákadlem to, že není třeba nijak dokládat, co si za peníze pořídíte.        Jednoduše si vyberete jakékoliv auto. V praxi to funguje tak, že získáte od banky nebo úvěrové společnosti peníze a těmi zaplatíte cenu vozu. To znamená, že jste jeho přímým majitelem a veškeré doklady od něho samotného vám samozřejmě i nadále zůstávají. Výhodou této možnosti je také fakt, že nabídka úvěrových produktů je opravdu vysoká. Může to být třeba i půjčka bez doložení příjmu, nebo varianta, která neprověřuje registry. Najít na současném trhu tu pravou neúčelovou půjčku není díky vysoké nabídce zase až tak složité.

Pokud je něco, co nesmíme opomenout, je to fakt, že nabídka neúčelových půjček je mnohem větší, než těch neúčelových. Můžete si proto vybrat přesně takovou, která vám bude maximálně vyhovovat. A na co je ideální při výběru hledět? Pokud máme být konkrétní, jedná se o:

  • Výši dostupné částky
  • Podmínky a délku splácení
  • Výhodnost – úrok a RPSN

Jaké jsou další možnosti financování vozu?

Co dále nesmíme opomíjet? Rozhodně další možnosti, které souvisí s financováním vozu. Jednu jsme už zmínili výše, a je to klasický finanční leasing. Tato varianta je ale spíše vhodná pro firemní zákazníky. Pro běžné občany tolik nabízena není. Ti však mohou využít operativní leasing. Variantu dlouhodobého pronájmu, kdy hradíte jenom stanovenou měsíční sumu a o nic víc se nestaráte. Aby vám automobil zůstal, je třeba dané splátky hradit včas. Pokud nastane problém, může pomoci nebankovní půjčka online. Ta nabízí sumu v několika tisících a může být dobrou pomocí ve chvíli, kdy potřebujete uhradit splátku, ale nemáte z čeho. Hodí se jak v souvislosti s operativním nebo klasickým leasingem, tak i v souvislosti s účelovou, stejně jako i v souvislosti s neúčelovou půjčkou.

Vybírejte správně

Jak je patrné, možností, jakými financovat nákup nového nebo ojetého vozu, je celá řada. Pokud bychom měli říci i několik rad, je dobré mít vždy jasno o tom, kolik peněz budete potřebovat, stejně jako je dobré mít jasno o tom, nakolik bude ve vašich silách bezproblémové splácení. Je třeba si splátky nastavit tak, aby byly akceptovatelné pro váš rozpočet a zároveň byl automobil co nejrychleji splacený. Pamatujte na to, že čím dříve splátky uhradíte, tím méně přeplatíte a tím výhodnější pro vás půjčka na auto bude.

Napiš co si myslíš

Komentáře

Jsi fanda Top Gear a Grand Tour? Právě pro Tebe jsou určity tyto trička s originálními motivy!

►Nová kolekce triček na eshopu zde!◄

banner