Povinné školení řidičů je teď možné absolvovat online

Povinné školení řidičů je teď možné absolvovat online

Používají vaši zaměstnanci v rámci výkonu svého povolání vozidlo, ať již ke služebním či soukromým účelům? Pak zbystřete. Podle zákona musejí pravidelně absolvovat školení. Toho se teď ale mohou zúčasnit i online!

Povinnost absolvovat školení řidičů či povinné školení řidičů referentů se vztahuje ke všem pracovníkům, kteří z jakéhokoliv důvodu řídí motorové vozidlo do 3,5 t, ať již služební či vlastní. Řízení vozidel přitom nemusí mít uvedeno v pracovní smlouvě. Tímto školením musí projít každý zaměstnanec, jež je vůči zaměstnavateli v pracovněprávním poměru. Nevyhnou se mu ani zaměstnanci s dohodou o provedení práce nebo činnosti.

Praktická online verze

Praktickou formou tohoto školení je bezesporu jeho online verze. Školení řidičů online má řadu výhod. Tou nejvýznamnější je to, že jej můžete absolvovat, kdy a kde se vám zlíbí, třeba v klidu vašeho domova. A o to víc se tedy na něj soustředit. Školení se skládá z jednotlivých témat doplněných testovacími otázkami. Témata jsou zaměřena na klasickou teorii, bezpečnost a samozřejmě nechybí ani pravidla provozu na pozemních komunikacích.

Oprašte si své znalosti z autoškoly

Každý řidič by si tu a tam měl „oprášit“ předpisy související s provozem na pozemních komunikacích, které se navíc občas mění. Víte třeba, jaká je odpovědnost řidiče při přepravě cestujících? Jaké doklady vždy musíte mít u sebe, co to je technická způsobilost vozidla a jak by měla vypadat preventivní údržba vozu? To vše si na školení zopakujete.

ridic

Jak se zachovat při dopravní nehodě

Stejně jako se dozvíte, jaké kroky musíte učinit v případě dopravní nehody, jaké vám hrozí následky a postihy, jak by měla vypadat první pomoc při dopravní nehodě. To jsou všechno věci, které doufáme, že se nás nikdy nebudou týkat, ale ony se nás někdy týkat mohou. A my pak většinou tápeme a spoléháme na pomoc okolí. Být v obraze se tak určitě vyplatí.

Napiš co si myslíš

Komentáře

Jsi fanda Top Gear a Grand Tour? Právě pro Tebe jsou určity tyto trička s originálními motivy!

►Nová kolekce triček na eshopu zde!◄

banner