Povinné ručení v roce 2014

Povinné ručení v roce 2014

Každý z vás již jistě postřehl, že v roce 2014 stoupla cena povinného ručení. Proč tomu tak bylo a co stalo za touto vlnou zdražování si řekneme v dnešním článku. Prvotním impulsem pro zdražení povinného ručení byla novela občanského zákoníku platná od začátku roku 2014, právní dopady této novely zvýšily náklady pojišťoven.

Změna v posuzování výše odškodnění obětí dopravních nehod

Nejvyšší dopad na změnu ceny  povinného ručení má nejspíše změna výpočtu škoda na zdraví.  Před novelou zákon ukládal maximální výši odškodného pro pozůstalé po dopravní nehodě na maximum 240 000 korun.  Novela zákona však přináší změnu a nově je možné žádat o jakoukoliv částku. Přidává se také fakt, že nyní již mohou o odškodnění žádat nejen příbuzní, ale kdokoliv poškozený nehodou. Tyto změny také navýší časovou náročnost vyřízení každé škodní události.

Fond zábrany škod

Nově vzniklý Fond zábrany škod ve správě České kanceláře pojistitelů má za úkol přispívat na organizace, které se podílejí na zvyšování bezpečnosti silniční dopravy.  Mluvíme zde o majoritně o záchranářích a hasičích. Zmiňujeme jej proto, že pojišťovny mají nyní nově za povinnost do tohoto fondu přispívat. Nejedná se o částku malou, ročně může fond rozdělovat až 600 milionů.

Příspěvek na výjezd hasičů

Fondem zábrany škod příspěvek motoristů na záchranné složky ale nekončí. Nově tak  musejí prostřednictví pojišťoven platit za zásah hasičů 5600 Kč za každou započatou hodinu výjezdu hasičů.

 Kdo zdražení pocítil nejvíce

Jak je tomu už zvykem, nejvíce si připlatí mladí řidiči a motoristé ve velkých městech. Rizikoví řidiči tak celkově mohou připlácet až o několik desítek procent více. Řidiči, kteří na svém kontě mají roky bez nehod tak zdražení pocítí jen minimálně.

Nejvýhodnější povinné ručení

Se zdražením povinného ručení dává stále více smysl využívat služby srovnávačů povinného ručení. Ti za Vás denně monitorují nabídky pojišťoven a nabízejí ty nejvýhodnější. Klasicky tak můžete využít kalkulačku povinného ručení, která vám komfortně dovolí zadat vaše údaje a najít tu nejoptimálnější nabídku. Příkladem může být server www.epojisteni.cz. Přejeme šťastnou volbu a hlavně mnoho kilometrů bez nehod.

Napiš co si myslíš

Komentáře

Jsi fanda Top Gear a Grand Tour? Právě pro Tebe jsou určity tyto trička s originálními motivy!

►Nová kolekce triček na eshopu zde!◄

banner