Porsche Richarda Hammonda je prodané. Podívejte se, jakou si pořídil náhradu

Porsche Richarda Hammonda je prodané. Podívejte se, jakou si pořídil náhradu

Pokud jste zrovna přemýšleli o ojetém Porsche 911 GT3 RS, to Hammondovo bylo na prodej. Nabídka nebyla ale nijak nízká. Pravděpodobně se jednalo o nejdražší vozidlo tohoto typu v prodeji.  Richard si ale našel rychle náhradu.

Zdálo by se na první pohled nesmyslné, že Richard prodává své milované Porsche. Pokud ale znáte souvislosti, prodej smysl dává.  Oblíbený moderátor si totiž před časem objednal faceliftované Porsche GT3 s manuálním řazením. Pokud měl staré Porsche  s automatem PDK rád, to nové s manuálem bude doslova milovat.

Richardovo nové Porsche dorazí ale až za pár měsíců. V mezičase chtěl prodat to staré za dobrou cenu a nemusel dlouho čekat. 12. května bylo vozidlo prodáno za 7,4 milionu Kč. Tak rychlý prodej nejspíše "hamster" nečekal a nejspíše proto si rozhodl čekání na nové Porsche zkrátit zajímavou koupí.

Lotus Esprit 350 Sport je dalším přírůstkem v garáží Richarda Hammonda

Podle svých slov po tomto voze pokukoval již delší dobu. Tento stroj byl postaven v pouhých 50 kusech až na samém konci výroby tohoto slavného modelu. Vyroben byl v roce 1999 s atmosférickým  osmiválcem o výkonu těžko uvěřitelných 350 koní. A pokud se ptáte na cenu, ta rozhodně nedosáhla ani částečně ceny za prodej starého GT3. Čas od času se totiž některý z padesáti Lotusů objeví v prodeji a jeho cena se pohybuje okolo jednoho milionu korun. Tyto vozy totiž nejsou příliš pověstné svou spolehlivostí.

Richard Hammond a jeho nový Lotus Esprit 350 Sport

Richard Hammond a jeho nový Lotus Esprit 350 Sport

Richardova rodina jeho koupi neschvaluje

Lotus byl Hammondovi prodán dosti špinavý, což příliš nepotěšilo manželku ani dcery. Možná proto vůz Richard okamžitě svěřil firmě, která se stará o jeho vozy, aby dala vše po vizuální stránce dokupy. Jistě se tak brzy dočkáme velmi zajímavých fotek.

Napiš co si myslíš

Komentáře

Jsi fanda Top Gear a Grand Tour? Právě pro Tebe jsou určity tyto trička s originálními motivy!

►Nová kolekce triček na eshopu zde!◄

banner