Porsche Panamera Turbo S

Porsche Panamera Turbo S

Panamera Turbo S
Je rychlejší než Aston Martin Rapide, Mercedes S65 AMG, Maserati Quattroporte a je dokonce rychlejší než staré BMW M5.

Vylepšená řada Turbo S dostane lepší verzi motoru 4,8 litrového V8 twin-turbo, to znamená zlepšená turbodmychadla s titan-hliníkovými koly turbín (snižuje setrvačnost) a modifikovanou ECU. Motor vyprodukuje 550 koní a 750 Nm točivého momentu, což je užitečné v případě, že v rádiu běží nudná píseň, nebo vás lidé začnou otravovat, nebo se poruší rotace země. A pokud by vaše noha měla ráda přišlápnutý plyn až na podlaze, tak nové Turbo S zrychlí z 0 na 100km\h za pouhých 3,8 sekundy. To je rychlejší než Porsche GT3 RS. Maximálka se pak pohybuje kolem 307km\h.

Jako každé nové moderní auto, které si dnes můžete vybrat z nabídky řad automobilek, i Porsche přichází s řadou elektronických udělátek. Turbo S dostane dynamické řízení podvozku, balíček „Porsche Torque Vectoring Plus“, což znamená uplatnění variabilního rozdělení točivého momentu na zadní kola, dále dostane Sport Chrono Turbo balíček, který upravuje zavěšení motoru a ovládacích prvků.

Turbo S také dostane krásná 20 palcová kola s větším rozchodem zadních kol, nové boční sukně, adaptivní zadní spoiler, kožené čalounění a celý katalog se seznamem možností.
Ceny začínají u 3,5 miliónu korun a na trh by mělo přijít v červnu.

Napiš co si myslíš

Komentáře

Jsi fanda Top Gear a Grand Tour? Právě pro Tebe jsou určity tyto trička s originálními motivy!

►Nová kolekce triček na eshopu zde!◄

banner