Pásová pila zvládne práci s různými materiály. V dílně by vám neměla chybět!

Pásová pila zvládne práci s různými materiály. V dílně by vám neměla chybět!

Ať už patříte k domácím kutilům pracujícím se dřevem či k profesionálům v oboru, budete určitě ke své práci potřebovat kvalitní pásovou pilu a mnohé další vybavení. Říkáte si, že je to zbytečnost? Skutečně tomu tak není! Pásové pily se v posledních letech staly nepostradatelným pomocníkem v hobby dílnách i u profesionálních truhlářů. Mají řadu výhod, díky kterým bude práce i s rozměrnějším dřevem naprostou hračkou.

Pásová pila je vhodná pro nejrůznější materiály

Jelikož jsou pásové pily vyráběny v řadě různých provedení, je možné je využívat k řezání nejrůznějších materiálů. Klasikou jsou pásové pily určené pro dřevo. Ale věděli jste, že řada z nich si poradí i s řezáním plastu, kovu či ytongu? Stačí jen pečlivě vybírat. Na co si dát pozor při výběru nejvhodnější pásové pily pro vaši dílnu?

Parametry, podle kterých vybírat pásovou pilu

Jak bylo uvedeno výše, pásové pily si poradí s řadou nejrůznějších materiálů. K tomu je třeba přihlédnout při jejich výběru. Občasné uříznutí nějakého toho plechu zvládnete s pilovým pásem na kov i na pile určené pro dřevo. Pokud ovšem budete chtít používat pilu pro řezání kovu častěji, rozhodně pro vás bude lepší pásové pila přímo k tomu určená. Typy pásový pil se liší např. i v maximálních otáčkách. Zatím co pro řezání dřeva využijete vyšší otáčky, při řezání kovu se vám naopak budou hodit nižší. Otáčky a celkově výkon pily značně ovlivňují kvalitu výsledného řezu. Při výběru zhodnoťte především tyto parametry:

  • četnost používání
  • výkon
  • účel pořízení – typ materiálu
  • rozměry materiálu
  • rozměry pily
  • příkon

Nezapomeňte si pořídit i další vybavení

V kutilské či profesionální dílně využijete kromě pily i mnohé další vybavení. V případě zpracovávání výrobků ze dřeva oceníte i hoblovku. Díky ní bude dřevo hladké a rovné. Práce s ní je velmi snadná a vaše konečné výrobky získají úplně jiný rozměr. Hoblovky pořídíte za velmi přijatelné ceny a uvidíte, že bude pravidelně využívána.

Zdroj obrázku: Pirat Pirat / Shutterstock.com

Napiš co si myslíš

Komentáře

Jsi fanda Top Gear a Grand Tour? Právě pro Tebe jsou určity tyto trička s originálními motivy!

►Nová kolekce triček na eshopu zde!◄

banner