Parkují vám na vyhrazeném místě cizí auta? Problém vyřešíte pomocí zábran

Parkují vám na vyhrazeném místě cizí auta? Problém vyřešíte pomocí zábran

Ne každý majitel motorového vozidla má to štěstí, že k parkování svého auta může využít vlastní garáž na pozemku u domu, do něhož má bezproblémový vjezd. Často se tak musí spoléhat na to, že v bezprostřední blízkosti jeho bydliště bude moci zaparkovat na veřejné komunikaci. Ideální je, máte-li alespoň vyhrazené vlastní parkovací stání. Co ale dělat, pokud vám jej nezodpovědní řidiči neustále obsazují? Řešením jsou parkovací sloupky a zábrany.

Vždy naštve, pokud přijíždíte domů a před garáží vám stojí nějaké auto, případně vám blokuje vyhrazené stání. Tato situace se může opakovat denně, a to zejména v obytné zástavbě větších měst, kde je obecně velký problém s nedostatkem volných parkovacích míst. Řidiči totiž často nerespektují zákazy stání před vjezdy a další dopravní omezení.

Parkovací zábrany a sloupky řeší problém efektivně. Dají se instalovat třeba před vjezd do vaší garáže. Zajistíte tím snadný přístup, aniž byste museli volat policii, odtahovou službu, případně čekat na majitele blokujícího vozidla, než se uráčí svůj automobil přeparkovat na jiné místo.

parkovaci_sloupky

Sloupky a zábrany se dají uzamykat

Moderní parkovací sloupky se vyrábějí s možností sklopení, aby vám samotným v případě potřeby nepřekážely. Zároveň se vyplatí investovat do variant, které jsou uzamykatelné. Díky cylindrickému zámku je není možné jednoduše odstranit.

Na co si dát pozor při výběru parkovacích sloupků?

Pakliže si pořídíte parkovací sloupky, je vždy dobré sáhnout po takových produktech, které mají dostatečně stabilní konstrukci. Nejlepším řešením jsou kovové verze. Je nutné počítat i s tím, že se budou používat na volném prostranství, takže musí odolat i nepříznivým klimatickým podmínkám. Z tohoto důvodu je vhodné zvolit modely s antikorozní úpravou.

Dalším nezbytným prvkem pro parkovací zábrany a sloupky jsou pak reflexní fólie a proužky. Díky nim je žádný řidič nepřehlédne, a to ani ve večerních a nočních hodinách, kdy se dá počítat se špatným venkovním osvětlením.

Napiš co si myslíš

Komentáře

Jsi fanda Top Gear a Grand Tour? Právě pro Tebe jsou určity tyto trička s originálními motivy!

►Nová kolekce triček na eshopu zde!◄

banner