Parkování v Praze je obtížná disciplína

Parkování v Praze je obtížná disciplína

Pryč jsou doby, kdy se dalo v Praze bez problémů zaparkovat kdekoli zdarma. Automobilky produkují miliony aut ročně a pořízení vozidla je dnes dostupné opravdu každému. A na ulicích je to znát. Místní radnice se začaly bránit přespolním řidičům tak, že zavedly modré zóny, ve kterých rezidenti parkují za roční poplatek a ostatní si za parkovné musí připlatit.

Modrá chobotnice se zpočátku objevila v centru Prahy, postupně se rozšiřovala směrem na její okraj a dnes jsou modré zóny i několik kilometrů od středu města. Nad vším dohlíží auto s kamerami na střeše, takže tolerance je nulová. Pravidla jsou nekompromisní. Pár minut na fialové zóně (ta je určena pro přespolní) bez zaplacení vás přijde na rovných 500 Kč. Pokud nezaplatíte, pokuta se zvyšuje.

Radnice mají modré zóny v oblibě

Pro radnice je toto asi nesnadnější příjem posledních desetiletí. Vyberou peníze od místních, kteří si stejně svoje místo musí hledat jako dříve. Vyberou peníze za parkovné od návštěvníků. Největší balík jim ovšem přiteče za pokuty. Jedná se bez přehánění o miliony ročně. Absurdní na všem je, že rezident z Prahy 2, musí mimo tuto městskou část za parkování také platit. Popojede například o 1 000 metrů dál na Prahu 3 a již musí vkládat do parkovacího automatu peníze.

Plno lidí již na vlastnění auta rezignovalo. Finančně se jim to jednoduše nevyplatí. Výdaje na auto nejsou jen v podobě parkovného. Každý den auto ztratí na své tržní hodnotě cca 100 Kč. V autoservisu nikdo zadarmo nepracuje. Další náklady jsou na STK, pneumatiky, dálniční známku, výměnu oleje, vandalismus, různé poruchy, pojistky a další. Pokud někdo dojíždí do práce MHD a auto potřebuje jen o víkendu, často raději auto prodá a půjčuje si ho z autopůjčovny.

pujcovna_Aut

V autopůjčovně se o nic nestaráte

V autopůjčovně jsou veškeré náklady sdílené a tím pádem nižší. V době, kdy auto nepotřebujeme, nemusíme se vůbec o nic starat. Jestli nám vypršelo parkovací oprávnění, jestli máme zaplacenou pojistku, kdy je garanční prohlídka, do kdy platí dálniční známka. Tyto starosti jdou mimo nás. Autopůjčovna Automoc sídlí v centru Prahy, na adrese Chodská 25. Na tuto adresu vás dopraví veškerá městská hromadná doprava, takže nemusíte cestovat někam na kraj Prahy. Zaplatíte nájemné, které vás nezlikviduje a pohybuje se často okolo 500 Kč za den.

Napiš co si myslíš

Komentáře

Jsi fanda Top Gear a Grand Tour? Právě pro Tebe jsou určity tyto trička s originálními motivy!

►Nová kolekce triček na eshopu zde!◄

banner