Operativní leasing může být cestou k výhodnému pronájmu vozidla

Operativní leasing může být cestou k výhodnému pronájmu vozidla

Chystáte se ke koupi nového automobilu a řešíte, jak při jeho koupi ušetřit? Zkuste si nechat zpracovat nabídku na financování pomocí operativního leasingu. V posledních letech zájem o jeho využití stoupá a dávno není pravda, že je určen jen pro podnikatele.

Operativní leasing je formou dlouhodobého pronájmu vozu, kdy během využívání auta neplatíte většinu provozních nákladů. Starost o servis, nákup pneumatik, pojištění, ale také například o dálniční známku přenecháváte leasingové společnosti.  Na konci smluveného období ale vůz nezůstává ve vašem vlastnictví. Tento fakt je asi hlavním rozdílem proti finančnímu leasingu.

Jaký leasing zvolit?

Ve většině případu vám společnosti nabídnou dvě formy leasingu. V jednodušší variantě získáte k pronajatému vozu jen základní služby a často v ceně nejsou zimní pneumatiky. V plné variantě se pak můžete těšit třeba i na náhradní vozidlo a spoustu dalších benefitů.  Nezapomínejte, že rozdíl v cenách obou verzí může být nemalý.

I Fiat 500 můžete mít na operativní leasing

I Fiat 500 můžete mít na operativní leasing

 

Na co si dát při výběru operativního leasingu pozor

Pokud vás financování pomocí operativního leasingu zaujalo, jistě zkuste využít některý z porovnávačů.  Kromě typu vozidla a jeho výbavy si musíte promyslet, jaký budete chtít ve smlouvě definovat roční nájezd.  Dočkáte se nabídky od 15 tisíc kilometrů do 65 tisíc pro podnikatele a 15 až 25 tisíc kilometrů u operativního leasingu pro soukromé osoby. Při výběru buďte obezřetní. Pokud za rok najedete více kilometrů, než je uvedeno ve smlouvě, kilometry navíc zaplatíte.

Další veličinou ovlivňující cenu leasingu bude délka smlouvy. Nejčastěji se setkáte s dobou od jednoho roku do pěti let.

V případě, že máte všechny náležitosti ujasněny, jste na nejlepší cestě k vašemu vysněnému vozu. Kontaktovat můžete leasingovou společnost napřímo, anebo opět využít služeb srovnávače nabídek.

Napiš co si myslíš

Komentáře

Jsi fanda Top Gear a Grand Tour? Právě pro Tebe jsou určity tyto trička s originálními motivy!

►Nová kolekce triček na eshopu zde!◄

banner