Operativní leasing má své výhody i nevýhody

Operativní leasing má své výhody i nevýhody

Automobil – věc, bez které se už většina z nás neobejde. Stal součástí našich životů. Co ale dělat, když už dosloužil? Je lepší si koupit auto na splátky a jezdit ve vlastním nebo si pořídit auto na operativní leasing? Tak to je otázka, kterou zájemci o nový vůz řeší čím dál častěji.

Zájem o auta na leasing roste, a to nejen ve firmách a mezi podnikateli, ale jeví o ně zájem i „normální“ lidé. Proč by taky ne, takové ježdění je skoro bez starostí. Což je jedna z výhod takzvaného pronajatého auta. U operativního leasingu nejste příliš omezeni ani nabídkou vozů. Čeká na vás operativní leasing Škoda, ale můžete si pořídit na operativní leasing Volkswagen, luxusní Mercedes a některé společnosti vám nabídnou už i elektromobily.

Operativní leasing Škoda

Operativní leasing Škoda

Nájemné se hradí v měsíčních splátkách

Při zařizování operativního leasingu není potřeba akontace a auto je plně pojištěno. U komplexní varianty odpadají starosti o předepsaný servis. Pokud dojde k poruše, máte k dispozici nový vůz a celou splátku lze odečíst z daní. Nájemné je pevně stanoveno a hradíte ho v pravidelných měsíčních splátkách. V ceně není dálniční známka a majitelem vozu je po celou dobu leasingová společnost, se kterou jste smlouvu uzavřeli. Kromě toho, že se musíte „vyrovnat“ s tím, že automobil není váš, je navíc po skončení smlouvy pečlivě kontrolován. Proto je vhodné při provozu předcházet různým poškozením. Leasingová společnost účtuje pokuty za zničená litá kola, škrábance, poničený i zakouřený interiér.

Vyberete si přesně to, co chcete

Na trhu jsou dostupné nabídky, kde je možné si nakonfigurovat vůz přesně podle představ. Sami si tak určíte motorizaci, výbavu i barvu. U některých vybraných značek je k dispozici jen několik modelů s danými parametry. V takovém případě je nutné zvolit některý z nich.

Po ukončení smlouvy je možné vůz odkoupit

Pronájem se sjednává na dobu 12 až 60 měsíců a při jeho zařizování je nutné doložit příjmy a nemít zápis v registru dlužníků. V mnoha případech je povoleno vůz řídit pouze nájemci, případně jeho rodinným příslušníkům. Jestliže byste ho chtěli půjčit kamarádovi, raději si zjistěte, zda společnost nevyžaduje individuální schválení. Liší se také omezení počtu najetých kilometrů. Obvyklým limitem je v mnoha případech 20 000 km za rok. Pokud najezdíte více, budete při vrácení auta doplácet za každý najetý kilometr navíc. Nejčastěji se jedná o 1 až 2 Kč. U elektromobilu je to až 5 Kč. Po ukončení smlouvy je možné vůz od společnosti odkoupit, a to za zůstatkovou cenu. Můžete u nich rovněž uzavřít novou smlouvu a jezdit tak opět novým autem.

Zjistěte si nejlepší nabídky operativních leasingů

Na internetu nejsou běžně dostupné kalkulačky operativního leasingu. Společnosti vám na požádání vše spočítají a sdělí podrobné informace. Musíte však počítat s tím, že vás to bude stát nějaký čas a vyřizování, než porovnáte různé nabídky. Už teď se ale můžete podívat na ty nejlepší nabídky operativního leasingu a zjistit tak sami, zda je pro vás výhodnější půjčka na auto, nebo toto řešení.

Napiš co si myslíš

Komentáře

Jsi fanda Top Gear a Grand Tour? Právě pro Tebe jsou určity tyto trička s originálními motivy!

►Nová kolekce triček na eshopu zde!◄

banner