Operativní leasing má spoustu výhod, které ocení především podnikatelé a firmy

Operativní leasing má spoustu výhod, které ocení především podnikatelé a firmy

Operativní leasing byl ještě před několika lety vnímán jako nevýhodný dlouhodobý pronájem vozidla, nicméně hlavním důvodem takové pověsti bylo, že veřejnost nebyla o produktu dostatečně informována.

Operativní leasing představuje dlouhodobé zapůjčení automobilu, jehož majitelem po celou dobu je leasingová společnost. Po uplynutí platnosti smlouvy nepřechází vozidlo do osobního vlastnictví nájemce, ale zůstává v majetku leasingové firmy. Pokud se tedy stanete nájemcem, budete každý měsíc platit předem určenou částku, přičemž na druhou stranu vám odpadají veškeré starosti spojené s provozem a údržbou vozidla.

Výše splátky se odvíjí od smluvené délky pronájmu

Smlouva vymezuje délku pronájmu buď časově, například pět let, nebo počtem najetých kilometrů. Obrovskou výhodou je, že nájemce nemá žádné počáteční náklady s pořízením vozidla, což ocení především začínající firmy a podnikatelé, protože měsíčně platí pouze přesně sjednanou částku, ani korunu navíc. Leasingová společnost se potom o vozový park stará i v tom smyslu, že platí pojištění vozidel, a to jak povinné ručení, tak i havarijní pojištění. Dále nemáte starosti s dálniční známkou, silniční daní, poplatkem za autorádio a podobně. Jedinou vaší povinností je platit za pohonné hmoty.

O jaká vozidla je zájem?

V posledních měsících byl zaznamenán zvýšený zájem o operativní leasing Škoda, tedy na vozidla mladoboleslavské automobilky, protože jsou spolehlivá a pohodlná. Dokonce si můžete objednat i nadstandardní služby, jako je vedení elektronické knihy jízd. Získáte tak přehled o tom, jak zaměstnanci jezdí, a nemusíte vypisovat knihu jízd ručně.

Pokud vám Škoda Auto nevyhovuje, leasingové společnosti mají v rukávu i další značky, jako jsou Volkswagen, Toyota a podobně.

Napiš co si myslíš

Komentáře

Jsi fanda Top Gear a Grand Tour? Právě pro Tebe jsou určity tyto trička s originálními motivy!

►Nová kolekce triček na eshopu zde!◄

banner