Oficiální Vauxhall Astra GTC

Oficiální Vauxhall Astra GTC


Tak tohle je nová verze Vauxhall Astra GTC, která byla na internetu odhalena měsíc před jeho debutem na Goodwood festivalu. Vauxhall tímto povolal Volkswagen Scirocco a Renault Megane Coupe jako své sparing partnery a slibuje ohnivou jízdu a skvělý zážitek.

GTC totiž sedí na podvozku značeném „Delta“. Stejně jako je tomu u Astry hatchback a sedanu. Přední zavěšení je z Insignia VXR, včetně "HiPerStrut" (vysoko výkonné vzpěry) a to sníží točivý moment a přitlačí kola k zemi, což zvýší hlad po síle. A to hodně!

Zadní zavěšení dostane speciální Watt´s nastavení, které slouží také k dobrému držení na silnici a můžeme ho najít například i u Vauxhall Astra 1.4 Turbo SE. GTC je navíc 15mm nižší, 10mm delší, 40 mm širší vpředu a 30mm širší vzadu. Vauxhall tvrdí, že díky širšímu rozvoru kol je možnost na autě obout 20 palcová kola.

Na výběr bude ze 4 motorů a to ze dvou 1,4 litrových benzínových motorů, kteří vyprodukují 117 koní a 137 koní. Z dieselových motorů pak přichází 2,0 litrový motor se 160 koňmi a zatím nejlepší 1,6 litrový motor, který je posilněný turbem a vlastní 175 koní s maximální rychlostí 211 km/h. To nám alespoň Vauxhall tvrdí.

V roce 2012 má přijít na povrch Vauxhall VXR, neboli vylepšená verzi GTC a slibují nám, že až se v něm projedeme, zmůžeme se jen na slůvko „wow“. Doufejme, že to nebude „wow“, jedu do stromu.

Vauxhall nás také ujišťuje, že se uvnitř GTC pohodlně usadí čtyři dospělí, a že zavazadlový prostor činí něco mezi 370 a 1235 litrů, což je výrazně více, než ve Vee Dub (312 a 1006) a Megane (344 a 991). Jó, to je hodně sušenek.

Ceny začínají u 507 tisíc za 1,4 litrový benzínový Sport a 617 tisíc za 2,0 litrový diesel SRI. Což je podle nás přijatelná cena, nemyslíte?

Napiš co si myslíš

Komentáře

Jsi fanda Top Gear a Grand Tour? Právě pro Tebe jsou určity tyto trička s originálními motivy!

►Nová kolekce triček na eshopu zde!◄

banner