Nový Shelby GT500 kabrio odhalen

Nový Shelby GT500 kabrio odhalen


V roce 1992, začal Ford vyrábět speciální vozidla (zvaná SVT) a na autosalonu v Chicagu oznámil zahájení výroby Mustangu Cobra. Nyní, o dvacet let později, tento model slaví výročí, které přináší předzvěst, že původní vozidlo půjde do švestek.

Seznamte se s Shelby Mustang GT500, kabriolet, který pod kapotou vlastní 650 koní. Vážně, 650 koní.

Původní Cobra SVT měl 5,0-litrový V8 s 235 koňmi, a dokonce i loňský Shelby GT500 měl jen 550 koní. Takže příchod dalších 100 poníků musí vyléčit neukojitelnou chuť lidstva po dobrodružství.

Kupé dostane 5,8-litrový přeplňovaný V8 stejně jako SVT společně s elektronicky nastavitelnými tlumiči se dvěma režimy - sport a normální, brzdy Brembo, které si můžete libovolně nastavit a naladit. Tahle sestava má takové vedlejší účinky, že nový kabriolet se dostane z nuly na sto za pouhých 3,5 sekundy.

Hlavní inženýr SVT, Kerry Baldori, zdůraznil, že tenhle kabriolet má v sobě zabudovanou touhu po silnici i závodní trati. A všechny změny, které na autě provedli, by opravdu mohli značit, že na trati bude k nezastavení. No a jaké bude denní dojíždění do práce? Vzhledem k tomu jak vypadá, je nám to asi jedno..

Je tu však ještě jeden kandidát na takovou tu luxusní jízdu do práce. A to je Camaro ZL1, které pod kapotou také vlastní podobný počet koníků, přesněji 580. Dá se jen spekulovat o tom, zda nový Chevrolet Camaro ZL1 kabrio bude natolik skvělý, že obětujete každý měsíc značný obnos na nové zadní pneumatiky, což vlastně platí i pro Mustang.

Nehledě na velkou spotřebu pneumatik, které z nich bys bylo pro vás to pravé?

Napiš co si myslíš

Komentáře

Jsi fanda Top Gear a Grand Tour? Právě pro Tebe jsou určity tyto trička s originálními motivy!

►Nová kolekce triček na eshopu zde!◄

banner